Ուկրաինայի նախագահի արտահաստիքային խորհրդական Իգոր Նովիկովը «Ինչի մասին են խոսում տղամարդիկ» ծրագրի հարցազրույցում պատմել է, որ դեմ չէր լինի ինտիմին ռոբոտի հետ, փոխանցում է «Ուկրաինսկիե նովոստի» պարբերականը։
Ծրագրում Նովիկովը եւ հաղորդավար Աննա Բալենտը քննարկել են սեքս-ռոբոտ Սամանտային, որին սովորեցրել են մերժել մերձենալու փորձերը։ Դրա համար հատուկ տվիչներ են տեղադրել, որոնք գրանցում են կոպիտ հպումներն ու անհարգալից վերաբերմունքը։
Նովիկովը կարծում է, որ ռոբոտները չեն գոյատեւի որպես զանգվածային երեւույթ։ «Դա բացը լրացնող խաղալիք կլինի, որը մակրոիրադարձությունների վրա ազդեցություն չի ունենա»,- նշել է նա։
Հաղորդավարուհին նրան հարցրել է՝ կփորձե՞ր արդյոք ինքը սեքս ունենալ ռոբոտի հետ հանուն ապագան ավելի լավ հասկանալու։ «Կնոջս համաձայնությամբ, կարծում եմ՝ այո»,- ասել է Նովիկովը։

Внештатный советник президента Украины Игорь Новиков в интервью в программе «О чем говорят мужчины» рассказал о том, что был бы не против попробовать интим с роботом, передает  издание «Украинские новости»
В программе Новиков и ведущая Анна Балент обсуждали секс-робота Саманту, которую научили отказывать в близости. Для этого в ней установили датчики, которые фиксируют грубые прикосновения и неуважительное отношение.
Новиков считает, что роботы не приживутся как массовое явление. «Это будет нишевая игрушка, которая на макрособытия влиять не будет», — отметил он.
Ведущая задала ему вопрос, попробовал ли бы он секс с роботом ради лучшего понимания будущего. «С согласия жены, я думаю, да», — заявил Новиков.