Մշտապես ամեն ինչ թելադրել են հաղորդակցությունները: Այս մասին «WCIT 2019» ՏՏ միջազգային համաժողովում ասաց VaynerMedia-ի գլխավոր տնօրեն Գարի Վայներչուկը:
Մեդիա կոնտենտի մասին պատմելիս Վայներչուկը նշեց, որ մարդիկ ամեն օր իրենց հնարավորությունները ձեռքից բաց են թողնում, քանի որ չեն հասկանում հաջողության 2 հիմնական գործառնական չափանիշները՝ այս պլատֆորմներում ինչպե՞ս ճիշտ ծախսել փողը եւ ինչպե՞ս հասկանալ՝ մասշտաբային մակարդակում կոնտենտ ստեղծելու ընդունակություն ունե՞ք:
Նրա խոսքով՝ Facebook բեռնած տեսանյութը նույնպիսի արդյունք չի բերի, ինչպիսին կբերի, եթե այն տարածեք այնպիսի հարթակներում, ինչպես Instagram-ը կամ YouTube-ը:
Գարի Վայներչուկը նշեց, որ օգտատերերը միեւնույն կոնտենտն են տարածում սոցիալական տարբեր պլատֆորմներում, ընդ որում՝ հաշվի չառնելով սպառողի կարծիքը, իսկ ամենագլխավորը՝ ուշադրություն չդարձնելով սոցցանցերի բոլոր նրբերանգներին:
Նրա խոսքով՝ մշտապես ամեն ինչ թելադրել են հաղորդակցությունները:
«Ես երկար ժամանակ եմ ուսումնասիրել, թե հաղորդակցություններն ինչպես են կարողացել ամեն ինչ փոխել, եւ չեմ կարծում, որ այստեղ լսարանը հիմա մտահոգված է այն ամենով, ինչի մասին խոսում եմ»,- նշեց Գարին՝ հավելելով, որ իր այս միտքը Ամերիկայում այլ կերպ է ընկալվել:
Նա նշեց, որ այստեղ եւ այլ երկրներում, որոնք ամբողջությամբ հաղորդակցությամբ պայմանավորված ահռելի փոփոխություններ կրել, մարդիկ մի փոքր ավելի խորաթափանց են այն հարցում, թե մեր ժամանակներում հաղորդակցություններն ինչ դերակատարում ունեն:

Коммуникации всегда все диктовали. Об этом заявил генеральный директор VaynerMedia Гари Вайнерчук на всемирном форуме ИТ «WCIT 2019»
Рассказывая о медиа-контенте, Вайнерчук отметил, что люди упускают свою возможности каждый день, поскольку не понимают две основные функциональные критерии успеха: как правильно потратить деньги на этих платформах и как понять, есть ли у вас способность создавать контент на масштабном уровне?
По его словам, видео, загружаемое на Facebook, не принесет такого же результат, если его пустить на такие платформы как Instagram или YouTube.
Гари Вайнерчук отметил, что пользователи делятся одним и тем же контентом на различных социальных платформах, при этом, не учитывая мнение потребителей, а самое главное – не принимая во внимания все нюансы социальных сетей.
По его словам, коммуникации всегда все диктовали.
«Я долгое время изучал, как коммуникации смогли все изменить, и я не думаю, что аудитория здесь сейчас озадачена тем, что я говорю», - отметил Гари, добавив, что эта же его мысль в Америке воспринялась иначе.
Как он отметил, здесь и в других странах, потерпевших огромные изменения, полностью обусловленные коммуникаторами, люди намного более проницательны в том, какую роль играют коммуникации в наше время.