Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է IEEE Computer Society-ի նախագահ, Բոլոնիայի համալսարանի պրոֆեսոր Սեսիլյա Մետրայի եւ «Սինոփսիս Արմենիա»-ի նախագահ Երվանդ Զորյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում տեղեկատվական եւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում իրականացված եւ իրականացվող ծրագրերին, ինչպես նաեւ ծրագրավորման եւ հաշվարկային համակարգերի արդի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը ՏՏ ոլորտում կարող է անել ավելին՝ հաշվի առնելով առկա ներուժը: Նա պատրաստակամություն է հայտնել իր աջակցությունը ցուցաբերել ոլորտում իրականացվող ծրագրերին ու նորարարական նախաձեռնություններին՝ նշելով, որ ապագան կապված է դրանց հետ:
IEEE Computer Society-ն համակարգչային ինժեներիայի եւ ծրագրավորողների համաշխարհային կազմակերպություն է, որն ունի ավելի քան 81 հազար անդամ ողջ աշխարհում: Ամեն տարի այն կազմակերպում է համաժողովներ, իրականացնում կրթական ծրագրեր, հրատարակում ոլորտին առնչվող տարբեր նյութեր:

Armenian President Armen Sarkissian met Wednesday with the Synopsys President Yervant Zorian and Director of Second Cycle Degree of Electronic Engineering Cecilia Metra
During the meeting, the sides discussed the programs implemented in the spheres of information and high technologies in Armenia, as well as the current problems and challenges of programming and accounting systems.
President Armen Sarkissian noted that Armenia can do more in the IT field, given the existing potential. He expressed his readiness to support projects and innovative initiatives in the field, noting that the future is connected with them.
IEEE Computer Society is a worldwide organization of computer engineers and programmers with more than 81,000 members worldwide. Each year it organizes conferences, conducts educational programs, publishes various field-related materials.