Նիկոլ Փաշինյանը խոսում է հայերին Հայաստան բերելու մասին, բայց դրա համար պետք են տնտեսական հնարավորություններ, որպեսզի մարդիկ վերադառնան, բնակարաններ գնեն: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, Երեւանում ընթացող WCIT-2019-ի շրջանակում կազմակերպված մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել է խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը՝ հավելելով, որ ինքը եւս ուզում է բնակարան գնել այստեղ:
«Մյուս կողմից պետք է ողջամիտ քայլեր ձեռնարկվեն, որպեսզի չափից դուրս բարձր գներով բնակարաններ չլինեն: Անցյալ տարի, երբ կնոջս հետ էի, բնակարան մի քիչ նայել եմ: Չկարողացանք այն ժամանակ բնակարան գտնել, հիմա էլ եմ որոնումների մեջ եւ հույս ունեմ, որ ինչ-որ բան կգտնեմ»,-ասաց նա:
Լրագրողի հարցին, թե հիմա որտեղ է ապրում, Սերժ Թանկյանը ծիծաղելով պատասխանեց. «Ես հո գիժ չեմ, որ ասեմ, թե որտեղ եմ ապրում»:

Nikol Pashinyan talks about bringing Armenians to Armenia, but there is a need for economic opportunities for people to return and purchase apartments. This is what lead singer of the rock band System of a Down Serj Tankian stated during a press conference held as part of WCIT 2019 Yerevan today, adding that he would also like to purchase an apartment in Armenia.
“On the other hand, the government needs to take reasonable steps to make sure the prices of apartments are not extremely high. When my wife and I were visiting last year, I looked around for some apartments. We weren’t able to purchase an apartment last year, and I’m still searching, but I hope to find something,” he said.
When asked where he lives now, Serj Tankian laughed and said the following: “I’m not crazy to tell you where I live.”