Հայաստանում իշխանությունների պառակտումը ժամանակի հետ ավելանում է, ինչը բացատրվում է նրանով, թե որքան արագ եւ քաոսային կերպով է ձեւավորվել այն խումբը, որն այնուհետեւ ստանձնել է իշխանության ղեկը: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Նրա խոսքով՝ իշխանություններն այժմ փորձում են ներսում որոշակի հենարաններ գտնել, սակայն ինստիտուցիոնալ հենարաններ, օրինակ, իրական քաղաքական կուսակցությունների տեսքով, որոնց թվին չի պատկանում անգամ «Իմ քայլը», դեռեւս չկան: «Դրանք դեռեւս պետք է ստեղծել, եթե, իհարկե, ստեղծվեն: Ներկայիս պայմաններում իշխանությունները փորձում են օգտագործել համագործակցության ցանկացած տարբերակները, այդ թվում՝ «Սասնա ծռերի» հետ: Հավանաբար, այդպիսի ինքնատիպ մարդկանց հետ հանդիպումը այնքան էլ չի կանխատեսվում»,-նշել է նա:
Փորձագետը հավելել է, որ նկատելի են տենդագին փնտրտուքի փորձերը, որ իշխանության ներկայացուցիչները լինեն նվիրված եւ միաժամանակ պրոֆեսիոնալ, այսինքն՝ նկատվում է հակասություն կադրերի լեգիտիմության եւ նրանց կոմպետենտության միջեւ: Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 5-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անսպասելիորեն ընդունել է «Սասնա ծռեր» կուսակցության առաջնորդներին: Դա տեղի է ունեցել նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով ՔԿ-ի վճիռը հրապարակելուց հետո:
Մամուլում շրջանառվում է նաեւ տեղեկատվությունը, որ Փաշինյանն ու «Սասնա ծռերը» պայմանավորվել են 2021 թվականի կեսերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին:

Раскол во  власти в Армении со временем усиливается,  что объясняется тем, как быстро и хаотично формировалась та группа, которая затем стала властью. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил директор Института Кавказа, политолог Александр Искандарян.
По его словам, власти сейчас пытаются найти себе какие-то опоры, однако институциональных опор, например, в виде реальных политических партий, в число в которых не входит также блок «Мой шаг», пока нет. «Их еще предстоит создать, если они, конечно, будут созданы. В нынешних условиях власти пытаются использовать любые варианты сотрудничества, в том числе с «Сасна церер», которые не являются единой группой. Наверное, встречаться откровенно с людьми такого специфического характера было не очень прогнозируемо»,- отметил он.
Эксперт добавил, что видны попытки лихорадочного поиска того, чтобы люди во власти были преданные и одновременно были профессионалами, то есть наблюдается противоречие между легитимностью кадров и их компетентностью. Напомним, что 5 сентября премьер-министр Армении Никол Пашинян неожиданно принял руководство партии «Сасна црер». Это произошло на фоне оглашения КС вердикта по иску экс-президента Роберта Кочаряна.
В прессе также муссируется информация о том, что Пашинян и «Сасна црер» достигли договоренности о проведении в середине 2021 года досрочных парламентских выборов.