Մեքսիկայի Միչոական նահանգում զինված անձանց դարանում հայտնվելու պատճառով սպանվել է առնվազն 13 ոստիկան, եւս 9-ը՝ վիրավորվել, փոխանցում է AP-ն:
Ոստիկանները գնում էին Էլ Ագուայե քաղաքի տներից մեկը, որ կատարեն դատական հրամանը, սակայն «նրանց վրա կրակել են մի քանի զինված քաղաքացիական անձինք»,- նշված է Միչոականի պետական անվտանգության դեպարտամենտի հայտարարության մեջ:
«Ոստիկանության վրա ոչ մի հարձակում անպատիժ չի մնա, սա վախկոտ նենգ հարձակում էր, որովհետեւ նրանք դարանակալել էին ճանապարհին»,- ասել է նահանգապետ Սիլվանո Օրեոլեսը:
Տեղական լրատվամիջոցների հրապարակած լուսանկարներում երեւում են մայրուու մեջտեղում այրվող ավտոմեքենաները եւ գրառումներ, որոնք ակնհայտորեն մակագրել է Մեքսիկայի ամենահզոր եւ աճող թմրակարտելներից մեկը՝ Jalisco New Generation-ը:

По меньшей мере 13 полицейских были убиты и еще девять ранены в засаде, устроенной вооруженными лицами в мексиканском штате Мичоакан, передает AP.
Полицейские прибыли в дом в городе Эль-Агуайе, чтобы выполнить судебный приказ, когда «несколько вооруженных гражданских лиц обстреляли их», говорится в заявлении департамента государственной безопасности Мичоакана.
«Ни одно нападение на полицию не останется безнаказанным, и это было трусливое коварное нападение, потому что они устроили засаду на дороге», - сказал губернатор Сильвано Ореолес.
На фото, опубликованных в мексиканских СМИ,  видны горящие посреди шоссе автомобили  и сообщения, явно подписанные Jalisco New Generation, одним из самых мощных и растущих наркокартелей Мексики.