Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանին առաջին հերթին անհրաժեշտ է խաղաղություն եւ տնտեսական բարգավաճում:
Նա նշեց, որ Փաշինյանի հետ հանդիպման ընթացքում բազմաթիվ թեմաներ են քննարկել: Կողմերն անդրադարձել են երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամական հարաբերություններին:
Գախարիայի խոսքով՝ հարաբերությունների մակարդակի լավագույն ցուցանիշը տնտեսությունն է: «Կա գործընթաց: Քննարկել ենք տրանսպորտի, էներգետիկայի, մշակույթի ոլորտներում համագործակցությունը»,- հայտնեց Վրաստանի վարչապետը:
Գախարիան նշեց, որ անդրադարձել են նաեւ տարածաշրջանային հարցերին, հաստատել են, որ տարածաշրջանում խաղաղությունն ամենից կարեւորն է՝ տնտեսության վրա կենտրոնանալու եւ քաղաքացիներին արժանապատիվ ապրելու հնարավորություն տալու համար:
Միեւնույն ժամանակ, Գախարիան նշեց, որ Վրաստանի համար երկրի տարածքային ամբողջականության հարցը կարեւոր նշանակություն ունի: «Կամրապնդենք մեր հարաբերությունները արտաքին ասպարեզում: Մեր հանդիպումը նոր քայլ է համագործակցության խորացման համար»,- եզրափակեց Գախարիան:

Премьер-министр Грузий Георгий Гахария заявил, что региону Южного Кавказа в первую очередь нужен мир и экономическое процветание.
На совместном брифинге с премьер-министром Армении Николом Пашиняном  в Ереване премьер Грузии отметил, что на встрече обсуждено много тем. Стороны коснулись вековых дружественных отношений между двумя народами.
По словам Георгия Гахария, лучший показатель уровня отношений это экономика. «Тут есть прогресс. Обсудили сотрудничество в сфере транспорта, энергетики, культуры», - сообщил грузинский премьер-министр.
Стороны коснулись региональных вопросов. Констатировали, что мир в регионе важнее всего, чтобы сконцентрироваться на экономике и дать возможность гражданам достойно существовать, отметил Гахария. Одновременно он указал, что для Грузии вопрос территориальной целостности страны имеет важное значение. «Будем укреплять отношения на внешней арене. Наша встреча послужит новым шагом для углубления сотрудничества», - заключил Гахария.