ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին հաղորդում է ներկայացվել մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից պետական իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի կապակցությամբ:
ՀՔԾ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով որոշում է կայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի 1-ին մասով քրեական գործ հարուցելու մասին:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել է, որ ԱԺ անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը հայտարարել էր, որ իր կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին ներկայացված հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ի նախապատրաստած նյութերով հարուցվել է քրեական գործ իշխանության Հրայր Թովմասյանի և մյուսների կողմից իշխանության զավթման առերևույթ հանցագործության փաստի առթիվ:
Նա նաեւ դիմել է ԱԺ խմբակցություններին, որ իր նախաձեռնությանը քաղաքական աջակցություն ստանալու հարցով: ԲՀԿ-ն եւ «Լուսավոր Հայաստանը» մերժել են, իսկ «Իմ քայլը» դեռ չի պատասխանել:

YEREVAN. – Arman Babajanyan, the independent member of the National Assembly (NA) of Armenia, has submitted a report to the Prosecutor General with respect to a group of officials’ appropriating state power.
Based on this report, the Special Investigative Service (SIS) has launched a criminal case pursuant to Section 1 of Article 300 of the Criminal Code (appropriation of official power), SIS informed Armenian News-NEWS.am.
Earlier, Babajanyan had stated that based on his aforesaid report to the attorney general, the SIS has launched a criminal case in connection with seizure of power by Constitutional Court President Hrayr Tovmasyan and several other officials.
Also, he has petitioned to the NA factions for political support to this initiative.
But the opposition Prosperous Armenia and Bright Armenia factions have declined, whereas the majority My Step faction has not responded yet.