NASA-ի ամբողջ պատմության մեջ «կանանց» առաջին առաքելությունն իրականացրել է իր առաջին ելքը տիեզերք, հայտնում է Fox Business-ը:
«Կանանց» առաջին առաքելության անձնակազմի անդամներն են տիեզերագնացներ Քրիսթինա Քոխը եւ Ջեսիկա Մեյրը: Բաց տիեզերք նրանց դուրս գալը նախապես պետք է տեղի ունենար հոկտեմբերի 21-ին, սակայն այս շաբաթ Միջազգային տիեզերական գործակալությունը հայտարարել էր իր ծրագրերում որոշ փոփոխությունների մասին:
Կին տիեզերագնացների թռիչքի ժամանակացույցում փոփոխությունները կատարվել են տիեզերակայանի մարտկոցների լիցքավորման եւ լիցքաթափմամն բլոկի խնդիրների պատճառով, որոնք պետք է լուծեն Քոխն ու Մեյրը:

Первая «женская» миссия за всю историю NASA осуществила свой первый выход в космос, сообщает Fox Business
Членами экипажа первой «женской» миссии являются астронавты Кристина Кох и Джессика Мейр. Предварительно их выход в открытый космос должен был состояться 21 октября, однако на этой неделе Международное космическое агентство объявило о некоторых изменениях в своих планах.
Изменения в графике полета женщин-астронавтов были введены в связи с проблемами блока зарядки и разрядки аккумуляторных батарей космической станции, которые Кох и Мейр должны будут решить.