Թուրքիան  «լիարժեք դադար է վերցրել» իր ռազմական գործողություններից Սիրիայի հյուսիսում. դիպուկահարների կրակոցներն ու գնդակոծությունը դադարեցված է: Այդ մասին ուրբաթ Սպիտակ տանը լրագրողներին հայտարարել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Հրադադարը հաստատված է: Կամ դա ժամանակավոր դադար է, կարող եք անվանել այն ինչպես ցանկանում եք: Այսօր առավոտյան եղել են դիպուկահարների կրակոցներ եւ գնդակոծություն, դրանք դադարեցվել են: Հաստատվել է լիարժեք դադար»,-ասել է նա:
«Ես շատ ուրախ եմ այն հանգամանքով, թե ինչպես է զարգանում իրավիճակը»,-ընդգծել է նախագահը: «Դեռեւս ամեն ինչ աշխատում է»,-նշել է նա: «Տեսնենք՝ ինչպես ամեն ինչ կստացվի: Իրավիճակը դեռեւս շարունակում է փխրուն լինել, ինչպիսին էր բազմաթիվ տարիների ընթացքում. նրանք պատերազմել են միմյանց հետ դարեր շարունակ»,-հավելել է Թրամփը:

Турция вернулась к «полной паузе» в проведении своей военной операции на севере Сирии, снайперский огонь и минометные обстрелы остановлены. Об этом заявил в пятницу журналистам в Белом доме президент США Дональд Трамп, сообщает ТАСС.
«Прекращение огня установлено. Или же пауза, можете называть это как угодно. Сегодня утром были случаи снайперского огня и минометных обстрелов, они были быстро остановлены. Они вернулись к полной паузе», - сказал он.
«Я очень рад тому, как разворачивается ситуация», - подчеркнул президент. «Пока что все работает», - отметил он. «Посмотрим, как все получится. Ситуация остается хрупкой, она была такой в течение многих лет, они воевали друг с другом в течение многих веков», - добавил Трамп.