Բեյրութում ցույցերի ժամանակ 2 մարդ է զոհվել, տասնյակ մարդիկ վիրավոր են, 70 մարդ ձերբակալվել է, հաղորդում է DW-ը՝ վկայակոչելով KNA գործակալությունը:
Արդեն երկու օր է՝ շարունակվում են հակակառավարական բողոքի ցույցերը:
Նախօրեին ցուցարարները փորձել են ճեղքել շրջափակումն ու ներթափանցել կառավարական թաղամաս: Ոստիկանությունը նրանց դեմ արցունքաբեր գազ է կիրառել: Ցույցերի մասնակիցները ոստիկանների ուղղությամբ քարեր, կոշիկներ եւ շշեր են նետել: Նրանք նաեւ բարիկադներ են կառուցել եւ անվադողեր այրել:
Ցույցերը բռնկվել են մի շարք հարկերի բարձրացման, ինչպես նաեւ մեսենջերների, ինչպես օրինակ՝ WhatsApp-ի համար վճարի սահմանման մասին կառավարության ներկայացրած ծրագրերից հետո: Ցուցարարները կառավարությանը մեղադրում են կոռուպցիայի եւ տնտեսական ճգնաժամի դեմ պայքարելու անկարողության մեջ:

During the protests in Beirut, two people died, dozens were injured, 70 people were detained, DW reproted.
Major anti-government demonstrations in Lebanon last two days.
On Friday, protesters tried to break through the cordon and enter the government block. The police used tear gas. Participants in rallies throw stones, boots and bottles at the police. They also erect barricades and burn tires.
Protests broke out after the government announced plans to raise a number of taxes and introduce fees for using instant messengers, such as WhatsApp. Demonstrators accuse the government of corruption and inability to cope with the economic crisis.