Բեյրութում ցույցերի ժամանակ 2 մարդ է զոհվել, տասնյակ մարդիկ վիրավոր են, 70 մարդ ձերբակալվել է, հաղորդում է DW-ը՝ վկայակոչելով KNA գործակալությունը:
Արդեն երկու օր է՝ շարունակվում են հակակառավարական բողոքի ցույցերը:
Նախօրեին ցուցարարները փորձել են ճեղքել շրջափակումն ու ներթափանցել կառավարական թաղամաս: Ոստիկանությունը նրանց դեմ արցունքաբեր գազ է կիրառել: Ցույցերի մասնակիցները ոստիկանների ուղղությամբ քարեր, կոշիկներ եւ շշեր են նետել: Նրանք նաեւ բարիկադներ են կառուցել եւ անվադողեր այրել:
Ցույցերը բռնկվել են մի շարք հարկերի բարձրացման, ինչպես նաեւ մեսենջերների, ինչպես օրինակ՝ WhatsApp-ի համար վճարի սահմանման մասին կառավարության ներկայացրած ծրագրերից հետո: Ցուցարարները կառավարությանը մեղադրում են կոռուպցիայի եւ տնտեսական ճգնաժամի դեմ պայքարելու անկարողության մեջ:

Во время протестов в Бейруте два человека погибли, десятки ранены, задержаны 70 человек, сообщает DW со ссылкой на  агентство KNA. Крупные антиправительственные демонстрации в Ливане продолжаются двое суток.
В пятницу протестующие попытались прорвать оцепление и попасть в правительственный квартал. Полиция применила слезоточивый газ. Участники митингов кидают в полицейских камни, ботинки и бутылки. Они также возводят баррикады и жгут покрышки.
Протесты вспыхнули после объявления правительством планов повысить ряд налогов и ввести плату за пользование мессенджерами, например, такими как WhatsApp. Демонстранты обвиняют правительство в коррупции и неспособности справиться с экономическим кризисом.