Նախորդ շաբաթ Դուբայում անցկացվող արհեստական բանականության կոնֆերանսին հնարավորություն ունեցա ներկայացնել Հայաստանի ներուժը արհեստական բանականության ոլորտում։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Միջոցառման շրջանակներում ի թիվս այլ մասնակիցների ես նույնպես արժանացա արհեստական բանականության ոլորտում ներդրման համար մրցանակին»:
Արշակյանը մեկ այլ գրառմամբ նշել է, որ Դուբայի արհեստական բանականության կոնֆերանսին հայկական Chessify ընկերությունը հպարտորեն ներկայացրել է Հայկական պոտենցիալը արհեստական բանականության ոլորտում: Նախարարը նաեւ տեսանյութեր է հրապարակել:

На прошлой неделе в ходе конференции по искусственному интеллекту, состоявшейся в Дубае, у меня появилась возможность представить потенциал Армении в области искусственного интеллекта. Об этом на своей странице в «Facebook» написал министр высокотехнологичной промышленности   Армении Акоп Аршакян.
Министр в частности, похвастался, что в рамках мероприятия, он оказался в числе участников, кто был удостоен премии за вклад в сферу развития искусственного интеллекта.
В другой своей заметке Аршакян отметил, что на этой же конференции армянская компания «Chessify» с гордостью представила армянский потенциал в области искусственного интеллекта. В подтверждение своих слов министр прикрепил к текстовой записи видеоматериал, сделанный с данного мероприятия.