ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ռուսաստանի  Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինին, որոնցում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խնդրում եմ փոխանցել մեր անկեղծ ցավակցությունները 2019 թ. հոկտեմբերի 19-ին Կրասնոյարսկի երկրամասում ջրամբարտակի փլուզման արդյունքում զոհվածների հարազատներին եւ ընտանիքներին: Կիսում ենք կորստի դառնությունը եւ ցանկանում բոլոր տուժածներին շուտափույթ ապաքինում»:

Спикер Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян направил телеграммы соболезнования председателю Совета Федерации ФС РФ Валентине Матвиенко и главе Госдумы ФС РФ Вячеславу Володину. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе парламента республики.
В них, в частности, отмечено: «От имени НС Армении и от себя лично прошу передать наши самые искренние соболезнования родным и семьям погибших в результате прорыва дамбы 19 октября 2019 года в Красноярском крае. Разделяем горечь утраты и желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим».