Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հոկտեմբերի 22–ին, հանդիպել է Վրաստանի փոխվարչապետ, ենթակառուցվածքների և տարածքային զարգացման նախարար Մայա Ցքիտիշվիլիին։ Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետի մամուլի գրասենյակից։
Գործընկերները համակարծիք են եղել, որ երկկողմ հանդիպումները հնարավորություն են տալիս մանրամասնորեն անդրադառնալ հայ-վրացական համագործակցության ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև հնարավորություններ փնտրել նոր ուղղություններով գործընկերությունն ընդլայնելու և խորացնելու համար։
Զրուցակիցները քննարկել են Հյուսիս-Հարավ միջանցքի շրջանակներում տրանսպորտային և ենթակառուցվածքային զարգացմանը վերաբերող տարաբնույթ հարցեր։
Կողմերը անդրադարձել են նաև վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում համագործակցությանը ու փորձի փոխանակմանը, ինչպես նաև կապի ենթակառուցվածքների ոլորտում համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հեռանկարներին։

Вице-премьер Армении Тигран Авинян встретился с вице-премьером, министром инфраструктур и территориального развития Грузии Майей Цкитишвили.
Стороны отметили, что двусторонние встречи дают возможность детально обсудить повестку армяно-грузинского сотрудничества, а также начать поиск возможностей расширения и углубления партнерства в новых направлениях.
Собеседники обсудили разные вопросы, связанные с развитием транспорта и инфраструктур в рамках коридора Север-юг.
Стороны коснулись сотрудничества в области восстанавливаемой энергетики и обмена опытом, а также перспективы реализации совместных программ в области инфраструктур.