Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հոկտեմբերի 22–ին, հանդիպել է Վրաստանի փոխվարչապետ, ենթակառուցվածքների և տարածքային զարգացման նախարար Մայա Ցքիտիշվիլիին։ Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետի մամուլի գրասենյակից։
Գործընկերները համակարծիք են եղել, որ երկկողմ հանդիպումները հնարավորություն են տալիս մանրամասնորեն անդրադառնալ հայ-վրացական համագործակցության ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև հնարավորություններ փնտրել նոր ուղղություններով գործընկերությունն ընդլայնելու և խորացնելու համար։
Զրուցակիցները քննարկել են Հյուսիս-Հարավ միջանցքի շրջանակներում տրանսպորտային և ենթակառուցվածքային զարգացմանը վերաբերող տարաբնույթ հարցեր։
Կողմերը անդրադարձել են նաև վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում համագործակցությանը ու փորձի փոխանակմանը, ինչպես նաև կապի ենթակառուցվածքների ոլորտում համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հեռանկարներին։

Armenian Deputy Prime Minister Tigran Avinyan met with Deputy Prime Minister, Minister of Infrastructure and Territorial Development of Georgia Maya Tskitishvili.
The parties noted that bilateral meetings help in discussing the agenda of the Armenian-Georgian cooperation, as well as in seeking opportunities to expand and deepen partnership in new directions.
The interlocutors discussed various issues related to the development of transport and infrastructure within the North-South corridor.
They touched upon cooperation in the field of renewable energy and exchange of experience, as well as prospects for the implementation of joint infrastructure projects.