Նոյեմբերի 8-ին, ժամը 18:30-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Գյումրի-Բավրա ավտոճանապարհին՝ «Ղոչի աղբյուր» կոչվող հատվածում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից:
Պարզվել է, որ «Opel Astra G» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ռաֆիկ Ա.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 50 գլորվել ձորը, ինչի հետևանքով ուղևոր Անդրանիկ Խ.-ն տեղում մահացել է:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը վարորդը և ուղևոր Արթուր Ս.-ն (ծնված 1995 թ.) հոսպիտալացվել են Գյումրու ԲԿ, որտեղ բժիշկները Ռաֆիկ Ա.-ի առողջական վիճակը գնահատել են ծանր, իսկ Արթուր Ս.-ինը՝ միջին ծանրության:
Փրկարարներն ուղևոր Ռոման Պ.-ին (ծնված 1994 թ.) ցուցաբերել են առաջին բուժօգնություն և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային. վերջինս հոսպիտալացվել է «Սուրբ Տիրամայր Նարեկ» հիվանդանոց, այնուհետև՝ տեղափոխվել Գյումրու ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները փակել են ավտոմեքենայի գազի բալոնի փականը և Անդրանիկ Խ.-ի դին մոտեցրել դի տեղափոխող ավտոմեքենային:

Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МЧС республики, в службу «911» 8 ноября поступило сообщение о том, что на автодороге Гюмри-Бавра произошло ДТП, есть пострадавшие, необходима помощь спасателей.
На место аварии отбыл один боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС Армении.
Выяснилось, что машина марки «Opel Astra G» (водитель – Рафик А.) выехала с проезжей части дороги и упала в ущелье. Пассажир Андраник Х. скончался на месте.
Водитель и другой пассажир автомобиля Артур С. (1995 г.р.) госпитализированы в медцентр Гюмри, где врачи состояние Рафика А. оценили как тяжелое, а Артура С. – средней тяжести.
Еще один пассажир Роман П. (1994 г.р.) был доставлен в больницу «Сурб Тирамайр», затем – в медцентр Гюмри. Состояние его здоровья удовлетворительное.