Նոյեմբերի 9-ին «Արմավիր» բժշկական կենտրոնում մահացել է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ 39-ամյա Էդուարդ Սահակյանը, ով հիվանդանոց էր տեղափոխվել նոյեմբերի 8-ին Արաքս-Սարդարապատ ավտոճանապարհի՝ Սարդարապատ գյուղի վարչական տարածքում իր վարած Nissan մակնիշի ավտոմեքենայով վթարի ենթարկվելուց հետո, տեղեկացնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Էդուարդ Սահակյանը ծառայում էր Ոստիկանության Զորքերի N զորամասի հասարակական կարգի պահպանության 1-ին գումարտակի 1-ին վաշտում՝ որպես ավագ։
Ավելի վաղ դեպքի վայրից հայտնել էր ֆոտոլրագրողը, նոյեմբերի 8-ին խոշոր ավտովթար էր տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 20։30-ի սահմաններում Nissan Primera մակնիշի 35 TՍ 044 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Արաքս-Սարդարապատ գյուղամիջյան ճանապարհին, դեպի Սարդարապատ ընթանալիս դուրս էր եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և մոտ 60 մետր մի քանի պտույտ գլորվելով՝ բախվել էր բետոնե ջրատարին և կողաշրջված վիճակում հայտնվել դաշտում։

В медицинском центре «Армавир» 9 ноября умер 39-летний житель Еревана Эдуард Саакян, госпитализированный 8 ноября в результате ДТП на автодороге Аракс-Сардарапат на административной территории села Сардарапат. Об этом сообщает SHAMSHYAN.com.
Эдуард Саакян служил старшиной в 1-ой роте 1-го батальона военной части войск полиции по охране общественного порядка.
Ранее фотожурналист Гагик Шамшян с места происшествия сообщал о том, что 8 ноября в Армавирской области произошло крупное ДТП.
В районе 20:30 автомобиль Nissan Primera на автодороге Аракс-Сардарапат выехал с проезжей части, перевернувшись, врезался в бетонную трубу и оказался в поле.