Նա, ով դատավարություն է սկսել երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ, նպատակ է հետապնդում, որ դատավարությունը շարունակվի 5-7 տարի: Այս մասին այսօրվա դատական նիստում հայտարարեց փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
«Գործով 800 վկա է անցնում: Սա նշանակում է, որ եթե այլ խոչընդոտներ չլինեն, միայն նրանց լսելու համար անհրաժեշտ է 5-ից մինչեւ 7 տարի: Նա, ով երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ դատավարություն է սկսել, նպատակ է հետապնդել, որ դատավարությունը շարունակվի 5-7 տարի»,- հայտարարեց փաստաբանը:
Ընդ որում՝ նա նշեց, որ բացի 30-40 վկայից, մնացյալը ոչ մի բանի մասին չեն խոսելու: «Այն, ինչ նրանք կարող են հայտնել, ոչ ոք չի վիճարկում»,- ընդգծեց փաստաբանը:

The person who initiated the trial against second President of Armenia Robert Kocharyan has set the goal to make sure the trial lasts 5-7 years. This is what Kocharyan’s attorney Hayk Alumyan declared during today’s trial.
“There are 800 witnesses in this case. This means that if there are no other hindrances, it will take 5 to 7 years to listen to all of the witnesses,” the attorney declared.
He also stated that there are only 30-40 witnesses who have something to say. “Nobody will dispute what they can inform us,” the attorney emphasized.