Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել յուրացում կատարելու փաստով։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Քննչական կոմիտեի լրատվության բաժնից։ Արմեն Սարգսյանը պետությանը պատճառած վնասը փոխհատուցել է։ Խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին։
Հիշեցնենք, որ Երեւանի Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանը, ըստ ոստիկանության ձեռք բերած փաստական տվյալների, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, համայնքապետարանի տարբեր աշխատակիցների միջոցով վարչական շրջանի տարբեր տնտեսվարող անձանցից, ինչպես և ռուսաստանաբնակ անձանցից հավաքագրել է ընդհանուր 9900 դոլար՝ 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի մասնակիցներին ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերելու պատրվակով։
Շենգավիթի նախկին թաղապետը կասկածվում է ապրիլյանի ժամանակ մեքենաները Արցախ չուղարկելու, իր մտերիմներին նվիրելու մեջ

Former head of the Shengavit Administrative District of Yerevan Armen Sargsyan has been charged with embezzlement, as reported the news department of the Investigative Committee of Armenia. A+rmen Sargsyan has compensated the damage caused to the State, and a signature to not leave the country has been selected as a preventive measure.
According to the factual data obtained by police officers, former head of the Shengavit Administrative District of Yerevan Armen Sargsyan, misusing office, through various employees of the district council, collected a total of $9,900 from various businessmen of the administrative district and Russia-based citizens on the excuse that he was providing financial assistance to the participants of the Four-Day Artsakh War of April 2016.