Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել յուրացում կատարելու փաստով։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Քննչական կոմիտեի լրատվության բաժնից։ Արմեն Սարգսյանը պետությանը պատճառած վնասը փոխհատուցել է։ Խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին։
Հիշեցնենք, որ Երեւանի Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանը, ըստ ոստիկանության ձեռք բերած փաստական տվյալների, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, համայնքապետարանի տարբեր աշխատակիցների միջոցով վարչական շրջանի տարբեր տնտեսվարող անձանցից, ինչպես և ռուսաստանաբնակ անձանցից հավաքագրել է ընդհանուր 9900 դոլար՝ 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի մասնակիցներին ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերելու պատրվակով։
Շենգավիթի նախկին թաղապետը կասկածվում է ապրիլյանի ժամանակ մեքենաները Արցախ չուղարկելու, իր մտերիմներին նվիրելու մեջ

Бывшему главе административного района Шенгавит города Ереван Армену Саркисяну предъявлено обвинение по факту присвоения. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Следственного комитета республики.
Ущерб, нанесенный Саркисяном государству, возмещен. В качестве меры пресечения в его отношении избрана подписка о невыезде.
Напомним, что бывший глава административного района Шенгавит города Ереван Армен Саркисян, согласно данным Полиции, используя служебное положение, через разных сотрудников администрации района под предлогом оказания финансовой помощи участникам апрельской войны 2016 года собрал с хозяйствующих субъектов административного района и лиц, проживающих в России, 9900 долларов.