Ես չեմ կարող ասել, թե կոնկրետ ով է կանգնած ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորի նկատմամբ սպառնալիքների հետեւում: Այս մասին այսօր՝ նոյմբերի 14-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
«Ես տեղյակ եղել եմ, որ սպառնալիքներ հնչել են եւ այդ մասին տեղեկացրել ենք  իրավապահներին: Վարչապետը անհրաժեշտ համարեց այդ մասին մեկ անգամ էլ բարձրաձայնել ԱԺ ամբիոնից: Եթե անհրաժեշտ համարեց, վստահ եմ, որ դրա կարիքը կար: Իրավապահներին դիմել են օրեր առաջ:
Ես կրկնում եմ վարչապետին, որ որեւէ մեկը չի կարող երեւակայել, որ կարող են այսպիսի սպառնալիքների լեզվով խոսել պատգամավորների հետ եւ փորձել այդ ճանապարհով կարգել այն կարգավորումները, որը մեր քաղաքական ուժը մտադիր է անել օրինաստեղծ հարթությունում: Զանգել են, հանդիպել են, հորդորել են այսինչ բանը չանել, թե չէ կլինի այնինչ բանը»,-ասաց Միրզոյանը:
Նշենք, որ խոսքը «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանի մասին է:
Դիտարկմանը, թե ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանը հայտարարել է, թե իր քաղաքապետ եղած ժամանակ Գյումրին չի թալանվել, այլ թալանվել է ՀՀՇ-ի ժամանակ, Արարատ Միրզոյանն ասաց. «Ո՞վ չգիտի իր քաղաքապետության տարիներին ինչպիսի վախի մթնոլորտ էր Գյումրիում: Սա ես բազմաթիվ անգամներ լսել եմ իմ գյումրեցի ընկերներից»:

Никто не может говорить с депутатами на языке угроз. Об этом в беседе с журналистами 14 ноября заявил председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян. «Не могу сказать, кто конкретно стоит за угрозами в адрес депутата фракции блока «Мой шаг»»,- подчеркнул председатель НС.
Он добавил, что знает, что были угрозы, и об этом несколько дней назад были информированы правоохранительные органы. «Премьер-министр счел необходимым еще раз поговорить об этом с трибуны НС. Никто не может говорить с депутатами на языке угроз», - отметил Мирзоян.
На замечание о том, что депутат от фракции «Процветающая Армения», бывший мэр города Гюмри Вардан Гукасян заявил, что во время его пребывания в должности мэра Гюмри город не грабили, а грабили его во времена АОД, председатель НС подчеркнул: «Кто не знает о том, об атмосфере страха, которая царила во время пребывания Гукасяна в должности мэра Гюмри?».
Напомним, что в СМИ появилась информация о том, что депутату фракции блока «Мой шаг» Назели Багдасарян  поступили угрозы из-за ее законопроекта о запрете криминальной субкультуры.