Ես ոչ մի դեպքում չեմ պնդում, որ Հայաստանի 2020թ․ պետական բյուջեի նախագիծը երազանքի նախագիծ է, սակայն կարծում եմ այն վառ ապացույցն է այն բանի, որ գնացքը ճիշտ ճանապարհով է գնում։ Այս մասին նոյեմբերի 15-ին 2020թ․ բյուջեի քննարկման ժամանակ հայտարարեց Ազգային ժողովի խոսնակ Արարատ Միրզոյանը։
Ընդ որում, նա նշեց, որ եթե ինքը ստիպված լիներ նկարագրել կարգախոսը, որով կառավարությունը ղեկավարվում է իր տնտեսական քաղաքականության անցկացման ընթացքում, ապա այն կանվաներ «մասնակցություն» եւ «ներառականություն»։
«Իմ կարծիքով, կառավարությունը ղեկավարվում է այդ երկու բառերով։ Դա չի նշանակում, որ մենք հասել ենք եւ ունենք մեր երազանքի բյուջեն, եւ դա երբեք չի կարող լինել, սակայն այդ բյուջեն շատ վառ ապացույցն է այն բանի, որ մենք մեր գնացքը ճիշտ ռելսերի վրա ենք դրել եւ շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ»,- պարզաբանեց Միրզոյանը։

Я ни в коем случае не настаивает на том, что проект государственного бюджета Армении на 2020 год - это проект мечты, однако считаю его ярким доказательством того, что поезд движется в правильном направлении. Об этом на заседании Национального Собрания в ходе обсуждения проекта госбюджета на 2020 год заявил 15 ноября спикер Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян.
При этом, спикер НС отметил, что если бы ему пришлось описать лозунг правительства, которым правительство руководствуется при проведении своей экономической политики, то он бы назвал два слова: «участие» и «инклюзивность».
«На мой взгляд, правительство руководствуется этими двумя словами. Это не означает, что мы достигли и имеем бюджет нашей мечты, и этого никогда быть не может, но этот бюджет является очень ярким доказательством того, что мы поставили наш поезд на правильные рельсы и движемся в правильном направлении», - пояснил Мирзоян.