Ես ոչ մի դեպքում չեմ պնդում, որ Հայաստանի 2020թ․ պետական բյուջեի նախագիծը երազանքի նախագիծ է, սակայն կարծում եմ այն վառ ապացույցն է այն բանի, որ գնացքը ճիշտ ճանապարհով է գնում։ Այս մասին նոյեմբերի 15-ին 2020թ․ բյուջեի քննարկման ժամանակ հայտարարեց Ազգային ժողովի խոսնակ Արարատ Միրզոյանը։
Ընդ որում, նա նշեց, որ եթե ինքը ստիպված լիներ նկարագրել կարգախոսը, որով կառավարությունը ղեկավարվում է իր տնտեսական քաղաքականության անցկացման ընթացքում, ապա այն կանվաներ «մասնակցություն» եւ «ներառականություն»։
«Իմ կարծիքով, կառավարությունը ղեկավարվում է այդ երկու բառերով։ Դա չի նշանակում, որ մենք հասել ենք եւ ունենք մեր երազանքի բյուջեն, եւ դա երբեք չի կարող լինել, սակայն այդ բյուջեն շատ վառ ապացույցն է այն բանի, որ մենք մեր գնացքը ճիշտ ռելսերի վրա ենք դրել եւ շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ»,- պարզաբանեց Միրզոյանը։

I am in no way insisting that the draft of the 2020 State Budget of Armenia is the draft budget of our dreams, but I believe it serves as brilliant evidence of the fact that the government is on the right track. This is what Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan declared during a discussion on the 2020 State Budget in the National Assembly today.
Moreover, he stated that if he had to describe the slogan by which the government is guided as it leads its economic policy, he would describe it as “participatory” and “inclusive”.
“I believe the government is guided by those two words. This doesn’t mean that we have the budget of our dreams, but this budget serves as brilliant evidence of the fact that the government is on the right track,” Mirzoyan said.