Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը ձերբակալել է տաքսու հայ վարորդ Հովհաննես Փափազյանի սպանության մեջ կասկածվողին։ Հանցագործը դանակով հարվածել էր Բերբանքի 68-ամյա բնակչին, ինչի հետեւանքով տաքսու վարորդը մահացել էր։ Ոստիկանությունը պարզել է հարձակվողի անձը։ Նա մինչ այդ արդեն դատապարտված 32-ամյա լոսանջելեսցի Վիկտոր Դանիել Թորեսն է։ Վկաների խոսքով՝ այն բանից հետո, երբ Թորեսը հարվածներ է հասցրել դանակով, նա փորձել է փախցնել տաքսին, բայց դա նրան չի հաջողվել։
«Բանալին չգտնելով՝ կասկածյալը պարզապես հեռացել է՝ թողնելով, որ տաքսու վարորդը մահանա»,- ասվում է ոստիկանության հայտարարությունում։

Полиция Лос-Анджелеса арестовала подозреваемого в убийстве армянского таксиста Оганеса Папазяна.  Преступник ударил ножом 68-летнего жителя Бербанка, в результате чего таксист умер.  Полиция выяснила личность нападавшего. Им оказался 32-летний, ранее судимый житель Лос-Анджелеса Виктор Даниэель Торес, сообщает KTLA 5. По словам следователей, после того, как Торес нанес удары ножом, он попробовал угнать такси, но ему это не удалось.
«Не найдя ключ, подозреваемый просто ушел, оставив таксиста умирать», - говорится в заявлении полиции.