Արդարադատության նախարարի հրամանով «Արմավիր» ՔԿՀ-ում նոյեմբերի 16-ին կախված վիճակում հայտնաբերված կալանավորված անձի մահվան դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել է ծառայողական քննություն՝ Քննչական կոմիտեում հարուցված քրեական գործին զուգահեռ։
Ծառայողական քննությունից բացի՝ ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի նախաձեռնությամբ, համապատասխան մասնագետների ներգրավմամբ, կիրականացվի 2019 թվականին քրեակատարողական հիմնարկներում տեղի ունեցած ինքնասպանության դեպքերի ուսումնասիրություն՝ քրեակատարողական հիմնարկներում նման դեպքերի պատճառները բացահայտելու եւ կանխելու նպատակով:

Приказом министра юстиции Армении Рустама Бадасяна назначено служебное расследование по факту смерти арестованного лица, обнаруженного в повешенном состоянии 16 ноября в УИУ «Армавир», параллельно с уголовным делом, возбужденным в Следственном комитете республики. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Министерства юстиции республики.
Кроме того по инициативе Бадасяна  будет проведено изучение случаев самоубийств, имевших место в течение 2019 года во всех  УИУ, с привлечением соответствующих специалистов. Цель - выявление причин подобных случаев, а также их предотвращение.