Իսպանացի բռնակալ Ֆրանսիսկո Ֆրանկոն (1892-1975թթ․) իր կնոջը՝ Կարմեն Պոլոյին եւ դստերը՝ Կարմենին 28,5 մլն պեսետ եվրոյի ժառանգություն է թողել, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով El Mundo-ին։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ այդ գումարն այսօրվա դրությամբ համարժեք է 1,8 մլն եվրոյի։ Նշվում է, որ կտակը կազմվել է 1968թ․ փետրվարի 20-ին, այսինքն բռնակալի մահվանից մոտ ութ տարի առաջ։ Փաստաթղթում հիմնականում խոսվում է անշարժ գույքի, այդ թվում Սադա քաղաքում կալվածքի մասին։
Ֆրանկոյի անձի հանդեպ հատուկ ուշադրությունը կրկին սեւեռվել էր Մադրիդի մոտակայքում «Ընկածների հարթավայր» հուշահամալիրից նրա աճյունը տեղափոխելուց հետո։ Արտաշիրմումը կատարվել է հոկտեմբերի 24-ին։ Պրոցեդուրայից առաջ համալիրը այցելուների համար փակվել է։ Դագաղը, որի մեջ 44 տարի առաջ թաղվել էր դիկտատորը, հանելու համար բարձրացվել է գերեզմանը ծածկող 1,5 տոննայանոց գրանիտե սալիկը։ Այնուհետեւ աճյունը ուղղաթիռով տեղափոխվել է Մինգորուբիոյի գերեզմանատուն, որտեղ կրկին հուղարկավորվել է։
Արարողությունն անցկացվել է մամուլի համար փակ պայմաններում։ Դրան մասնակցել են Ֆրանկոյի ընդամենը 22 հարազատներ։ Մինչեւ թաղելը կատարվել է հրաժեշտի արարողություն։ Բռնակալի թաղման նոր տեղը գտնվում է դամբարանում, որտեղ 1988թ․ թաղվել էր նրա կինը։

Испанский диктатор Франсиско Франко (1892-1975) оставил наследство на сумму в 28,5 млн песет своей супруге Кармен Поло и дочери Кармен, сообщает ТАСС  со ссылкой на газету El Mundo.
По ее информации, эта сумма эквивалентна примерно 1,8 млн. евро на сегодняшний день. Отмечается, что завещание было составлено 20 февраля 1968 года, то есть почти за восемь лет до смерти диктатора. В документе главным образом говорится о недвижимости, в том числе об усадьбе в муниципалитете Сада (автономное сообщество Галисия).
Особое внимание к фигуре Франко вновь было приковано после переноса его останков из монументального комплекса «Долина павших» близ Мадрида. Эксгумация прошла 24 октября. В преддверии процедуры комплекс был закрыт для посетителей. Чтобы извлечь гроб, в котором 44 года назад был похоронен диктатор, была поднята гранитная плита весом в 1,5 т, покрывающая могилу. Затем останки на вертолете были доставлены на кладбище Мингоррубио, где их вновь захоронили.
Церемония проходила в закрытом для прессы режиме. На ней присутствовали лишь 22 родственника диктатора. Перед погребением Франко состоялась служба. Новое место захоронения диктатора находится в склепе, где в 1988 году была похоронена его супруга.