Արցախում ականի պայթյունից վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառաոյող Աբրահամ Սադյանը։ Լուրը NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Զինծառայողը Տավուշի մարզի Չորաթան համայնքի բնակիչ է։ Բերդ համայնքի ղեկավար Հարություն Մանուչարյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ երեկ հանդիպել է զինծառայողի ընտանիքի անդամներին։
«Կարծեմ մոտ մեկ տարի է, որ ծառայում է։ Իմ ունեցած տեղեկություններով՝ դեպքը տեղի է ունեցել երեկ կեսօրին։ Վիրահատությունը կատարվել է Մարտակերտում, ոտքը ծնկից ներքև անդամահատել են, այնուհետեւ տղային տեղափոխել են Ստեփանակերտի հոսպիտալ։ Երեկ եղել եմ իրենց գյուղում, հանդիպել  ծնողների հետ, ծնողն էլ գնացել է տղայի մոտ»,–  ասաց Մանուչարյանը։

Fixed-term serviceman Abraham Sadyan was wounded during a mine explosion in Artsakh, as reported Spokesperson of the Ministry of Defense of Armenia Artsrun Hovhannisyan.
The serviceman is a resident of Choratan village of Tavush Province. In an interview with Armenian News-NEWS.am, head of Berd village Harutyun Manucharyan said yesterday he had met with the serviceman’s family.
“I think he has been serving in the army for about a year. Based on my information, the incident took place at midday yesterday. The surgery was performed in Martakert. He was amputated below the knee, after which he was transferred to the hospital in Stepanakert. Yesterday I visited his village, met with his parents, and one of the parents visited the boy,” Manucharyan said.