Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Հրանտ Աբաջյանին Չինաստանում ՀՀ առևտրական կցորդի պաշտոնից ազատելու մասին։ Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության լրատությունից։
Որոշման մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2004 թվականի դեկտեմբերի 23-ի N 1935-Ն որոշմամբ հաստատված կանոնադրության 10-րդ կետը`
Հրանտ Աբաջյանին ազատել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական կցորդի պաշտոնից»։
Հրանտ Աբաջյանը ԱԺ նախկին փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի որդին է։ Այդ պաշտոնում նշանակվել էր 2017 թվականի ապրիլի 5-ին՝ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կողմից։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение об освобождении Гранта Абаджяна от должности торгового атташе Армении в Китае. Об этом сообщает пресс-служба Правительства.
В решении, в частности, отмечается:
«Принимая за основу 10-ый пункт устава, утвержденного решением правительства Республики Армения N 1932-Н от 23 декабря 2004 года,
Освободить Гранта Абаджяна от должности торгового атташе Республики Армения в Китайской Народной Республике».
Грант Абаджян приходится сыном бывшему вице-спикеру парламента Армении Эрмине Нагдалян. Он был назначен на эту должность 5 апреля 2017 года премьер-министром Кареном Карапетяном.