Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ նոյեմբերի 20-22-ը պաշտոնական այց կկատարի Իտալիայի Հանրապետություն:
Վարչապետի այցը կմեկնարկի Վենետիկ քաղաքից. Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Վենետիկի Սուրբ Ղազար կղզի՝ Մխիթարյան միաբանության Մայրավանք, որտեղ հանդիպում կունենա Մխիթարյան միաբանության անդամների հետ:
Այնուհետև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Միլան:
Միլանի Հայ Առաքելական Սուրբ Քառասուն Մանկունք եկեղեցում նախատեսվում է ՀՀ վարչապետի հանդիպումը հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Միլանի միջազգային քաղաքագիտության ինստիտուտ՝ ISPI ուղեղային կենտրոն, որտեղ հանդիպում կունենա Միլանի քաղաքապետ Ջուզեպպե Սալայի հետ և կմասնակցի «Dialogue on Future» խորագրով քննարկմանը:
Միլանում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Լոմբարդիայի կառավարության, ինչպես նաև Իտալիայի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ և կմասնակցի հայ-իտալական համատեղ գործարար համաժողովին:
Միլանից ՀՀ վարչապետը կմեկնի Հռոմ, որտեղ հանդիպումներ կունենա Իտալիայի բարձրագույն ղեկավարության հետ: Հռոմի Կիջի պալատում՝ Իտալիայի վարչապետի պաշտոնական նստավայրում, տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջուզեպպե Կոնտեի հետ:
Հանդիպումից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Հռոմում Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաև Իտալիայի Սենատի նախագահ Մարիա Էլիզաբետա Կազելատիի և Իտալիայի արտաքին առևտրի ինստիտուտի նախագահ Կառլո Ֆերոի հետ:
Հռոմում նախատեսվում է նաև վարչապետի և նրա տիկնոջ այցը Սուրբ Նիկողայոս Հայ Կաթողիկե եկեղեցի և Քահանայապետական Լևոնյան վարժարան:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay an official visit to Italy on November 20-22, with his spouse Anna Hakobyan.
The Prime Minister's visit will start in Venice, where Pashinyan will visit the San Lazzaro degli Armeni island, the mother monastery of the Mekhitarist congregation, where he will meet with members of this Armenian congregation.
Afterwards, Prime Minister Nikol Pashinyan will leave for Milan where he is scheduled to meet with representatives of the Armenian community. Pashinyan will also visit the Italian Institute for International Political Studies (ISPI) think tank, where he will meet with Milan Mayor Giuseppe Sala and participate in a discussion entitled "Dialogue on Future."
In Milan, Nikol Pashinyan will also meet with representatives of the Lombardy regional government and business circles of Italy, and will participate in the Armenian-Italian joint business forum.
From Milan, the Armenian Prime Minister will leave for Rome, where he will meet with Italian top officials. Nikol Pashinyan will meet with PM Giuseppe Conte of Italy. After the meeting, the prime ministers of the two countries will make statements for the media summarizing the results of the talks.
In Rome, Nikol Pashinyan will also meet with President of the Italian Senate, Maria Elisabetta Casellati, and Director of the Italian Trade Agency, Carlo Ferro.
The visit of the Prime Minister and his spouse to the St. Nicholas Armenian Catholic Church and the Levonian Priestly College is also planned in Rome.