Երեւանում, Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանում, նոյեմբերի 22-ին տեղի է ունենում «Պրիմակովյան ընթերցումներ Երեւանում» միջազգային համաժողովը՝ նվիրված ռուսական պետական գործիչ, գիտնական Եվգենի Պրիմակովի 90-ամյակին, «Հայաստանը գլոբալ համատեքստում» թեմայով։
Կազմակերպիչներն են ՌԳԱ Ե.Մ. Պրիմակովի անվան համաշխարհային տնտեսության եւ միջազգային հարաբերությունների Ազգային հետազոտական ինստիտուտը (ՌԳԱ ՀՏՄՀԱՀԻ) եւ Ռուս-հայկական համալսարանը։
Համաժողովին մասնակցում են Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, առաջատար փորձագետներ, դիվանագետներ, քաղաքական գործիչներ Հայաստանից, Գերմանիայից, Հնդկաստանից, Իրանից, Չինաստանից, Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից եւ Ֆրանսիայից։ Համաժողովի աշխատանքները կտեւեն մինչեւ նոյեմբերի 23-ը։ «Պրիմակովյան ընթերցումները» համաշխարհային տնտեսության եւ միջազգային հարաբերությունների ոլորտի փորձագետների  ամենամյա մեծ միջազգային համաժողով է՝ նվիրված ռուս պետական գործիչ, գիտնական Եվգենի Պրիմակովի հիշատակին։

В Ереване, в Российско-Армянском (Славянском) университете, 22 ноября проходит международная конференция «Примаковские чтения в Ереване», посвященная 90-летию российского государственного деятеля, ученого Евгения Примакова, на тему «Армения в глобальном контексте».
Организаторами выступают Национальный исследовательский Институт мировой экономики и международных отношений имени Е.М. Примакова РАН (ИМЭМО РАН) и Российско-Армянский университет (РАУ).
В конференции принимают участие секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян, посол РФ Сергей Копыркин, ведущие эксперты, дипломаты, политики из Армении, Германии, Индии, Ирана, Китая, России, США и Франции. Работы конференции продлятся до 23 ноября. «Примаковские чтения» — крупный ежегодный международный форум экспертов в области мировой экономики и международных отношений, посвященный памяти российского государственного деятеля, ученого Евгения Примакова.