Իրավապահները պարզել են նոյեմբերի 20-ին Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետեւանքով տեղում մահացածների, վիրավորների եւ վարորդի ինքնությունը։
Shamshyan.com-ի  հաղորդմամբ, պարզվել է՝ ВАЗ 2109 մակնիշի ավտոմեքենան վարել է Սյունիքի մարզի Բռնակոթ գյուղի բնակիչ՝ 45-ամյա Արամ Գ-ն, ինչի հետեւանքով ինքը եւ ուղեւոր՝ համագյուղացի, 45-ամյ Նվեր Մ-ն տեղում մահացել են, իսկ վերջինիս կինը՝ նույն գյուղի բնակիչ, 41-ամյա Կարինե Ղ-ն, նրա դուստրերը՝ 16-ամյա Սոնա Մ-ն, 17-ամյա Նվարդ Մ-ն եւ որդին՝ 6-ամյա Վլադիկ Մ-ն, մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Սիսիանի բժշկական կենտրոն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ վարորդ Արամ Գ-ն ծառայում էր ՀՀ ՊՆ թիվ զորամասում՝ որպես պայմանագրային զինծառայող, իսկ վիրավոր երեխաները սովորում են Բռնակոթ գյուղի միջնակարգ դպրոցի տարբեր դասարաններում։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ նոյեմբերի 20-ին ողբերգական ավտովթար էր տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 22։40-ի սահմաններում ВАЗ 2109 մակնիշի 34 NC 519 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը դեռեւս անհայտ հանգամանքներում Երեւան-Մեղրի ավտոճանապարհի՝ ժողովրդին հայտնի Իշխանասարի խաչմերուկից դեպի Սիսիան տանող ճանապարհահատվածում դուրս էր եկել երթեւեկելի գոտուց, մի քանի պտույտ գլորվելով՝ հայտնվել դաշտում։
Վթարի հետեւանքով 2 հոգի տեղում մահացել էր, որոնց մարմիները հայտնաբերվել էին ավտոմեքենայից դուրս, իսկ 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էր հիվանդանոց։

Law enforcers have ascertained the identities of the dead and injured in the tragic road accident on November 20, in Syunik Province of Armenia.
According to Shamshyan.com, the car was driven by Aram G., 45, a resident of Brnakot village of Syunik. He and a passenger, fellow villager Nver M., 45, died on the spot, and the latter's wife, also Brnakot resident Karine Gh., 41, and their daughters, Sona M., 16, and Nvard M., 17, and son Vladik M., 6, were injured taken to Sisian town hospital.
The driver was serving in a military unit as a contract serviceman, and the injured children were studying at the secondary school in Brnakot village.
On November 20, a tragic car accident occurred in Syunik region. At about 10:40pm, a car went off road on the Yerevan-Meghri highway, rolled over several times, and ended up in the field.
The crash left two people dead whose bodies were found out of the car, and four were taken to hospital with bodily injuries.