«Լիդիան Արմենիա» ՓԲԸ-ն հայց է ներկայացրել ընդդեմ փաստաբան Նազելի Վարդանյանի եւ պահանջում է 1 մլն դրամ վնասի փոխհատուցում: Այս մասին հայտնում է «Կանաչ Հայաստան» հասարակական կազմակերպությունը։
Նրանց տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է. «Ընկերությունն ասում է, որ իրենց գործարար և բարի համբավին վնաս է հասցվել, թեև Նազելի Վարդանյանի գործով դատավորը նույնաբովանդակ հայցի շրջանակներում ընկերության վրա դրել է ապացուցման բեռ, թե ընկերությունն ունի՞ արդյոք գործարար և բարի hամբավ:
Տիկին Նազելի Վարդանյանի դեմ հայց են ներկայացրել հետևյալ հայտարարության համար. «Ինչու Ջերմուկ հիմնադրամին գումար է փոխանցում 80 մլն, երբ որ Ջերմուկը ազդակիր համայնք չէ... ինչ է դա նշանակում.. դա կաշառքի մի ձև ա, ուրիշ տարբերակ չկա...»
Ընկերությունը ցանկանում է, որ հրապարակային հերքվի այս տեղեկատվությունը: Նախադասությունը չունի կետադրական նշաններ «Դատալեքսում» մուտքագրված հայցի բովանդակության մեջ:
Զարմանալին այն է, որ գործը հետ է վերադարձվել, հետո կրկին ներկայացվել է դատարան: Սեպտեմբերի 25-ին եղել է առաջին նախնական դատական նիստը, իսկ հետո նշանակվել է դեկտեմբերի 2-ին ժամը 12։00-ին միանգամից դատաքննություն, սակայն տիկին Նազելի Վարդանյանը չի ծանուցվել այս գործի վերաբերյալ, առանց իրեն ծանուցելու անցել են միանգամից դատաքննության»:

ЗАО «Лидиан Армения» подало иск против адвоката Назели Варданян и требует от нее компенсацию за нанесенный ущерб в размере 1 млн. драмов. Об этом говорится в заявлении, распространенном организацией «Зеленая Армения».
«Компания говорит, что их деловой и доброй репутации нанесен ущерб. Они подали иск против госпожи Назели Варданян за ее следующее заявление: «Почему Фонду «Джермук» перечисляется 80 млн., в то время как Джермук не является заинтересованной общиной… что это значит… это форма взятки, другого варианта нет?...»
Компания хочет публичного опровержения сказанного.
Удивительно то, что дело под момент забрали обратно, потом вновь представили в суд. 25 сентября было первое предварительное судебное заседание, а затем был сразу назначен судебный процесс на 2 декабря. Но госпожа Варданян не уведомлена об этом деле, без ее уведомления сразу перешли к судебному процессу».