Նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 15:15-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1997թ. ծնված Ռաֆայել Վաղարշակի Ազիզյանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունից։
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր կայուն։ Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

На линии соприкосновения в Карабахе от выстрела противника ранен солдат. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
На оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), дислоцированной в северно-восточном направлении линии соприкосновения 29 ноября, около 15:15, от произведенного со стороны ВС Азербайджана выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий контрактной службы Армии обороны НКР Рафаел Азизян 1997 года рождения.
Получившего ранение военнослужащего доставили в госпиталь, его состояние оценивается как стабильно тяжелое.