Ավելի քան 800 ավիաչվերթ ԱՄՆ արեւելյան ափին ձյան տեղումների պատճառով չեղարկվել է, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով CNN-ին։
Նրա տվյալներով՝ ձյան տեղումների պատճառով ուշանում է մոտ 6 հազար ներքին եւ միջազգային չվերթ։ Վատ եղանակը պատճառ է դարձել, որ ամերիկյան Delta Air Lines ընկերության ինքնաթիռներից մեկը դուրս է թռել թռիչքուղուց Բաֆալո քաղաքի (Նյու Յորքի նահանգ) միջազգային օդանավակայանում։ Օդերեւութաբանների գնահատականներով՝ անբարենպաստ եղանակային պայմանները կարող են պահպանվել երկուշաբթի օրվա ընթացքում։
Շաբաթ օրը ինը մարդ, այդ թվում օդաչուն եւ երկու երեխա, զոհվել են Հարավային Դակոտա նահանգում ոչ մեծ ինքնաթիռի կործանման պատճառով։ Օդանավը, որը թռչում էր Այդահո Ֆոլզ քաղաք (Այդահոյի նահանգ), կործանվել է Չեմբեռլեն օդանավակայանից թռչելուց շատ չանցած։ Պատահարի պատճատ կարող էին լինել նաեւ անբարենպաստ եղանակային պայմանները։

Over 800 flights were canceled in the US due to snowfall that fell on the east coast of the country, CNN reported.
According to her, due to snowfall, the departure of about six thousand domestic and international flights is delayed. Bad weather caused one of the aircraft of the American airline Delta Air Lines to roll out of the runway at the international airport in Buffalo (New York). According to meteorologists, adverse weather conditions may persist during Monday.
On Saturday, nine people, including a pilot and two children, died as a result of the crash of a small plane in South Dakota. An aircraft heading to the city of Idaho Falls, Idaho, crashed shortly after departure from the local Chamberlain airport. The cause of the incident could also be adverse weather conditions.