ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ կազմակերպել էր տարեվերջյան հանդիպում-քննարկում Բանկի ավելի քան 60 մասնաճյուղերի կառավարիչների հետ, որի ընթացքում անդրադարձան նաև տարվա ձեռքբերումներին` մանրածախ բիզնեսի զարգացում, բազմաթիվ նոր պրոդուկտներ, նոր հայեցակարգին համապատասխան  մասնաճյուղեր և շատ այլ իրականացված ծրագրերի արդյունքներ:
Բանկի ղեկավարների հետ ամփոփիչ հանդիպումը տրամաբանական շարունակությունն էր հաճախորդի հետ հետադարձ կապի ապահովման և նրա ձայնը լսելի դարձնելու նպատակով պարբերաբար ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից տարբեր մարզերում կազմակերպված բիզնես ֆորումների, որտեղ ներկայացվել էին բանկային ծառայություններն ու նոր պրոդուկտները, լսել առաջարկներ ու դիտարկումներ: Այդ ամենը հաշվի առնելով և ամփոփելով՝ Բանկի ղեկավարների հետ քննարկվեցին մասնաճյուղային ցանցի զարգացման, բարելավման և նոր բանկային պրոդուկտների ներդրման միտումները:
Հանդիպում-քննարկումը մեկնարկեց ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Վարչության նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանի բացման խոսքով, որին հաջորդեց մասնաճյուղերին  խրախուսական  հավաստագրերի հանձնումը: ՙՎաճառքների խթանիչ ուժ՚  անվանակարգին արժանացան ՙԿապան՚, ՙՔաջազնունի՚ մասնաճյուղերը՝ ֆիզիկական անձանց վարկային պորտֆելի առավելագույն աճ ապահովելու, ՙԱլաշկերտ՚ մասնաճյուղը՝  միջազգային փոխանցումների գծով առավելագույն վաճառք ապահովելու և ՙՎանաձոր՚ մասնաճյուղը՝ բանկային քարտերի գծով առավելագույն վաճառք իրականացնելու, ինչպես նաև ֆիզիկական անձ հաճախորդների առավելագույն աճ ապահովելու համար:
Հավաստագրեր ստացան նաև Բանկի այն աշխատակիցները, որոնք գրանցել էին պրոդուկտների լավագույն վաճառք:
Հանդիպում-քննարկումն անցավ բուռն աշխատանքային միջավայրում, մասնաճյուղերի կառավարիչները բարձրաձայնեցին իրենց հուզող հարցերն ու առաջարկները, քննարկվեցին Բանկի զարգացման ուղիները և դրանց նպաստող պայմանները:
Այնուհետև Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի ներկայացուցիչները խոսեցին պրոդուկտների զարգացման հմտությունների և մեխանիզմների մասին՝ ներկայացնելով 2019-ին պրոդուկտների վաճառքի  արդյունքները և առաջիկայում նախատեսվող առաջարկները:

АРМБИЗНЕСБАНК организовал ежегодную встречу-обсуждение с управляющими более 60 филиалов Банка, в ходе которой присутствующие также обсудили достижения года: развитие розничного бизнеса, множество новых продуктов, соответствующие новой концепции филиалы и результаты многих других реализованных программ.  Об этом Новости Армения –NEWS.am сообщили в пресс-службе банка.
Встреча с руководителями Банка была логическим продолжением бизнес-форумов, которые регулярно организовал Банк в разных регионах для обеспечения обратной связи с клиентом и для того, чтобы их голоса были услышаны, и на которых были представлены банковские услуги и новые продукты, предложения и наблюдения. Учитывая все это и подводя итоги, с руководителями Банка были обсуждены тенденции развития, улучшения филиальной сети и внедрения новых банковских продуктов.
Мероприятие началось с приветственной речи заместителя председателя правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Алены Стратан, после чего состоялась церемония вручения поощрительных сертификатов филиалам. Номинации «Стимулирующая сила продаж» удостоились филиалы «Капан», «Каджазнуни» - для обеспечения максимального роста кредитного портфеля физических лиц, филиал «Алашкерт» - для обеспечения максимальной продажи по части международных переводов, и филиал «Ванадзор» - для максимальной продажи банковских карт, а также для обеспечения максимального роста клиентов-физических лиц.
Сертификаты получили также сотрудники Банка, зарегистрировавшие лучшую продажу продуктов.
Встреча прошла в бурной рабочей атмосфере, управляющие филиалов подняли волнующие им вопросы и предложения, обсудили пути развития Банка и способствующие им условия.
Затем представители Департамнета развития розничного бизнеса поговорили о навыках и механизмах развития продуктов, представили итоги продажи продуктов в 2019г. и запланированные на будущее предложения.