Ոստիկաններն այս պահին ուժով բերման են ենթարկում Վազգեն Սարգսյան փողոցը փակած՝ Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության անդամներին։ ԿԳՄՍ նախարարության մոտ մեծ թվով ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացրել, որոնք թվաքանակով մի քանի անգամ գերազանցում են ցուցարարների թվին (ֆոտոռեպորտաժ
Նշենք, որ հայտնի են բերման ենթարկվածներից 4-ի անունները՝ Գերասիմ Վարդանյան, Արգիշտի Գևորգյան, Դավիթ Հունանյան, Ալիկ Ասատրյան։ Մյուսների մասին տեղեկությունները ճշտվում են։ Հավելենք, որ մեր տեսախցիկը ֆիքսել է, թե ինչպես են մեքենաներով ոստիկանական ուժեր տեղափոխվում ԿԳՄՍ նախարարության մոտ։
ՀՅԴ երիտասարդները առաջարկել էին ԿԳՄՍ նախարարին հանդիպել, սակայն մերժումից հետո փորձել էին մուտք գործել նախարարության շենք, ապա նստել նախարարության մուտքի մոտ։ Ոստիկանները, սակայն, պահանջեցին ազատել նախարարության մուտքը, ապա բռնի ուժով հեռացրեցին երիտասարդներին։ ՀՅԴ երիտասարդները փակեցին Վազգեն Սարգսյան փողոցը։

Полицейские силой подвергают приводу членов Молодежного союза АРФ Дашнакцутюн, перекрывших ереванскую улицу Вазгена Саркисяна и требующих отставки министра образования, науки, культуры и спорта Армении Араика Арутюняна (фоторепортаж).
У здания Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении находится большое количество полицейских сил. Их число превышает количество протестующих в несколько раз.
Напомним, что члены Молодежного союза АРФД предложили главе Минобразования встретиться, а после его отказа попытались подняться в здание ведомства. Затем молодые люди уселись у входа в министерство. Стражи порядка потребовали от протестующих освободить вход в здание. Полицейские силой оттеснили молодых людей. В ответ протестующие перекрыли улицу Вазгена Саркисяна.