ԱՄՆ-ի պետքարտութար Մայք Պոմպեոն սխալմունք է անվանել դեմոկրատի զեկույցը, որում ներկայացվում են դեմոկրատական փաստարկներ նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմփիչմենթի օգտին, հաղորդում է Reuters-ը:
Դեմոկրատների հրապարակած 300 էջանոց զեկույցում Թրամփին մեղադրել են իշխանությունը չարաշահելու մեջ: Նա նաեւ առաջարկել է, որ Պոմպեոն բարձրաստիճան չինովնիկների թվին է պատկանում, որոնք կամ տեղյակ են եղել, կամ մասնակցել են արտասահմանյան գերտերությունից շահույթ ստանալու փորձերին:
Նախագահը հերքում է որեւէ իրավախախտումները՝ անվանելով հետաքննությունը որպես սուտ:
Զեկույցում նշվում է, որ Թրամփի օգնականներից եւ ենթականերից շատերը, ներառյալ՝ Պոմպեոն, աջակցել են Ուկրաինայի վրա Թրամփի՝ ճնշում գործադրելու հարցում եւ թաքցրել են տեղեկատվությունը Կոնգրեսից:

U.S. Secretary of State Mike Pompeo on Thursday rejected a report laying out the Democratic case for President Donald Trump’s impeachment as “just all wrong”, reports Reuters.
A 300-page report released by Democrats leading the House of Representatives Intelligence Committee earlier this week leveled allegations of sweeping abuse of power by Trump. It also suggested that Pompeo was among senior officials who either knew about or were involved in an effort to gain political benefits from a foreign power.
The Republican president has denied any wrongdoing, calling the inquiry a hoax.
The report noted that many of Trump’s “closest subordinates and advisors,” including Pompeo aided Trump’s efforts to pressure Ukraine and withheld information from Congress.