Միացյալ Նահանգները սատարում են Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Մինսկի խմբի ջանքերը: Այդ մասին ԵԱՀԿ Նախարարների խորհրդի նիստի ժամանակ հայտարարել է Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով ԱՄՆ-ի Պետքարտուղարի օգնականի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը:
Դիմելով ԵԱՀԿ անդամ երկրներին՝ նա նշել է, որ իրենց, որպես հանրույթի, անհրաժեշտ է լրացուցիչ ջանք գործադրել խաղաղություն հաստատելու ուղիները որոշելու ուղղությամբ Մոլդովայում, Վրաստանում եւ առհասարակ տարածաշրջանում:
Ռիքերն ընդգծել է, որ դեռեւս կյանքեր խլող Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման Մինսկի խմբի ջանքերին աջակցելը համապատասխանում է այդ առաքելությանը:

Соединенные Штаты поддерживают усилия Минской группы по мирному урегулированию карабахского конфликта. Об этом заявил и.о. помощника Госсекретаря США по делам Европы и Евразии Филипп Рикер в ходе заседания Совета министров ОБСЕ.
Обращаясь к государствам-членам ОБСЕ, он отметил, что им, как сообществу, необходимо сделать больше для определения путей достижения мира в Молдове, Грузии и регионе в целом.
Рикер подчеркнул, что поддержка усилий Минской группы по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта, который продолжает уносить жизни, соответствует этой миссии.