Ուկրաինայում Դնեպրոպետրովսկի մարզի Նովոմոսկովսկի շրջանային դատարանը տղամարդուն հինգ տարվա ազատազրկման է դատապարտել՝ հավին սպանելու համար, սակայն դատարանի դահլիճից նրան բաց է թողել։ Այս մասին հայտնում է ՈՒՆԻԱՆ-ը՝ հղում կատարելով դատարանի նյութերին։
Նշվում է, որ տղամարդը հավին առանձնակի դաժանությամբ է սպանել։ Նա բռնել է կենդանուն ձեռքում եւ հարվածներ հասցրել ապակյա շշով։ Շպրտելով նրան գետնին եւ հարվածելով ոտքով՝ տղամարդը բարձացրել է նրան թեւից բռնած, որի հետեւանքով հավը բարձր ձայներ է հանել։ Այդպես բռնած նա եւս երեք անգամ թռչնին գետնին է հարվածել, որի հետեւանքով հավը սատկել է։
Այս դաժանությունները տեղի են ունեցել փոքր երեխայի ներկայությամբ, իսկ կատարվածի մասին տեսանյութը տեղադրվել է Instagram-ում։ Չնայած դրան՝ դատարանն ազատել է տղամարդուն նշանակված պատիժը կրելուց՝ նրան մեկ տարով փորձաշրջանի հնարավորություն տալով։

На Украине Новомосковский районный суд Днепропетровской области приговорил мужчину к пяти годам лишения свободы за убийство курицы, но сразу отпустил в зале суда. Об этом сообщает УНИАН со ссылкой на материалы суда.
Отмечается, что мужчина убил курицу с особой жестокостью — он держал ее в руке, избивая стеклянной бутылкой. Швырнув ее на землю и ударив ногой, мужчина поднял ее за крыло, вызвав тем самым крики животного. Держа ее таким образом, он еще трижды ударил птицу о землю, что привело к ее гибели.
Акт живодерства происходил на глазах у малолетнего ребенка, а видеозапись произошедшего была выложена в Instagram. Несмотря на это суд освободил живодера от отбывания назначенного ему наказания, дав ему испытательный срок в один год.