Արսեն Բաբայանի քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը։
«Ամբողջությամբ ծանոթացա ինձ վերագրվող քրեական գործի նյութերին (5 հատոր):
Նյութերին ծանոթանալուց պարզ դարձավ, որ ՀՔԾ քննիչն աշխատել է մեծ ջանասիրությամբ եւ ամբողջությամբ ապացուցել է, որ այդ քրեական գործը ենթակա է անհապաղ կարճման՝ #հանցադեպի բացակայության հիմքով:
Հ․Գ․ #հանցադեպի բացակայությունը նշանակում է, որ ընդհանրապես տեղի չի ունեցել որեւէ դեպք (ոչինչ տեղի չի չունեցել), ի տարբերություն հանցակազմի բացակայության, որտեղ տեղի է ունեցել դեպք (ինչ-որ բան է տեղի ունեցել), սակայն այդ ինչ-որ բանը հանցագործություն չէ:
Հ.Գ. 2. ՀՔԾ-ն նույնիսկ այսքանից հետո չի հրաժարվում ինձ բանտ ուղարկելուց եւ գործն ուղարկել է դատախազին...»։

На видео, которое транслировалось в прямом эфире в Интернете, видно, что силы безопасности уходят, пока толпа тащит человека, а люди пинают его. Практически обнаженное тело было подвешено за ноги на светофоре...
Доноры, в том числе Всемирный банк и Международный валютный фонд, накануне отклонили просьбу о финансовой помощи в ожидании быстрого формирования нового правительства для осуществления ключевых экономических реформ...
Бывший премьер-министр Турции Ахмет Давутоглу создал новую политическую партию, которая может бросить вызов правящей партии Справедливости и развития, сообщает Reuters...
Целью визита стало подведение итогов работ за 2019 год в рамках программ сотрудничества с кадрами Министерства обороны…