Հայաստանի Պետեկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը պատրաստ է ամբողջ ուժով մտնել «հեղափոխության հակառակորդների» դեմ պայքարի մեջ։
Կառավարության նիստիեց հետո լրագրողների հետ զրույցում Դավիթ Անանյանը, պատասխանելով գործադիր իշխանության ներսում հեղափոխության դիմակայության դեմ պայքարի վերաբերյալ վարչապետի հայտարարության ամսին հարցին, ասաց. «Մենք կմասնակցենք այդ գործընթացին»։ Բայց, Անանյանի կարծիքով, հայտարարությունն ավելի շուտ քաղաքական էր եւ հասցեագրված չէր անձամբ որեւէ մեկին։ «Պետական համակարգն աշխարհում միշտ համարվում է կոմֆորմիստական։ Վարչապետն ասաց այդ մասին։ Այն մասին, որ անհրաժեշտ են ջանքեր, որպեսզի կառավարությունը նույնպես հեղափոխական լինի։ Այն չէր վերաբերում անձամբ պաշտոնյաներից որեւէ մեկին կամ գերատեսչությանը»,- ասաց Անանյանը։
Երբ փորձ արվեց պարզել, թե հրաժարվում է որեւէ մեկը համագործակցությունից, Անանյանը հանդիպակաց հարց տվեց. ինչո՞ւ պետք է պատասխանեմ։ «Կառավարության ներսում առողջ համագործակցության մթնոլորտ է։ Տարաձայնությունները զուտ մասնագիտական հարթությունում են»,- փորձեց թեման փակել Անանյանը։
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը կոչ արեց ոչ մի արտասովոր բան չփնտրել վարչապետի խոսքերում։

Head of the State Revenue Committee Davit Ananyan is ready to become fully involved in the fight against “the opponents of the revolution”.
In response to a question regarding the Prime Minister’s statement on the fight against resistance to the revolution within the government, Davit Ananyan told journalists the following: “The State Revenue Committee will participate in the process. The state apparatus is considered conformist in any country of the world. The Prime Minister stated that it is necessary to make efforts to make the government be revolutionary as well. This didn’t concern any particular official or particular government agency,” Ananyan said.
When journalists tried to find out if any government official refuses to cooperate, Ananyan said there is an atmosphere of healthy cooperation within the government.