Վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը կարեւորում է սուբյեկտիվ լրատվամիջոցների պատվերով հոդվածներին հակազդեցությունը՝ կառավարության գործունեության մասին դրական տեղեկություններ տարածելով: Նա այս մասին ասաց լրագրողների հետ զրույցում:
Մեկնաբանելով այն հարցը, թե արդյոք համաձա՞յն է, որ Հայաստանում մամուլը բաժանվել է սեւերի եւ սպիտակների, Կարապետյանը հայտարարեց, որ ցավոք, որոշ լրատվամիջոցներ շարունակում են տարածել սուբյեկտիվ տեղեկություններ, պատվերներ են կատարում:
Ի պատասխան՝ Կարապետյանը կարեւոր է համարում քաղաքացիներին կառավարության գործունեության մասին տեղեկացնելը՝ տեղեկատվական տարածությունը ծածկելով դրական տեղեկատվությամբ:

Armeinan PM spokesperson Vladimir Karapetyan told repoters he considers it important to counteract the ordered materials from subjective media by disseminating positive information about the activities of the government.
Asked to comment whether he agrees that the press in Armenia is divided into black and white, Karapetyan noted that some media continue to disseminate subjective information and fulfill orders.
Karapetyan considers it important to actively inform citizens about the activities of the government, covering the information space with positive information.