Վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը կարեւորում է սուբյեկտիվ լրատվամիջոցների պատվերով հոդվածներին հակազդեցությունը՝ կառավարության գործունեության մասին դրական տեղեկություններ տարածելով: Նա այս մասին ասաց լրագրողների հետ զրույցում:
Մեկնաբանելով այն հարցը, թե արդյոք համաձա՞յն է, որ Հայաստանում մամուլը բաժանվել է սեւերի եւ սպիտակների, Կարապետյանը հայտարարեց, որ ցավոք, որոշ լրատվամիջոցներ շարունակում են տարածել սուբյեկտիվ տեղեկություններ, պատվերներ են կատարում:
Ի պատասխան՝ Կարապետյանը կարեւոր է համարում քաղաքացիներին կառավարության գործունեության մասին տեղեկացնելը՝ տեղեկատվական տարածությունը ծածկելով դրական տեղեկատվությամբ:

Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян считает важным противодействовать заказным материалам субъективных СМИ, распространяя положительную информацию о деятельности правительства. Об этом он заявил в беседе с журналистами.
Комментируя вопрос о том, согласен ли он с тем, что пресса в Армении разделилась на черных и белых, Карапетян заявил, что, к сожалению, некоторые СМИ продолжают распространять субъективную информацию, выполняют заказы.
В ответ Карапетян считает важным активное информирование граждан о деятельности правительства, покрывая информационное пространство положительной информацией.