60 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստուհի Եկատերինա Դուրովան: Այս մասին հաղորդվում է Մալայա Բրոննայա թատրոնի կայքում: Հրաժեշտի օրի եւ տեղի մասին հայտնի կլինի ավելի ուշ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Դուրովան ծնվել է ստեղծագործական ընտանիքում: Նրա հայրն է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Լեւ Դուրովը, մայրն է «Սովրեմեննիկի» եւ «Լենկոմի» դերասանուհի Իրինա Կիրիչենկոն: Թատրոնի եւ արվեստի պետական ինստիտուտն ավարտելուց հետո խաղացել է Տագանկայի թատրոնում, այնուհետեւ անցել է Մալայա Բրոննայա թատրոն:
Դերասանուհին նկարահանվել է «Դպրոցական վալս», «Յուրայի օրը», «Կարճ միացում» եւ այլ ֆիլմերում, ինչպես նաեւ «Երալաշում»:

Заслуженная артистка России Екатерина Дурова умерла в возрасте 60 лет. Об этом сообщается на сайте Театра на Малой Бронной. О дате и месте прощания станет известно позже, передает РИА Новости
Дурова родилась в творческой семье. Ее отец — народный артист СССР Лев Дуров, мать — актриса «Современника» и «Ленкома» Ирина Кириченко. После окончания ГИТИСа играла в Театре на Таганке, а затем перешла в труппу Театра на Малой Бронной.
Актриса снималась в фильмах «Школьный вальс», «Юрьев день», «Короткое замыкание», «Кровавая барыня», а также в «Ералаше».