«Քիչ առաջ գրությամբ դիմել եմ ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանին հետևյալ հարցի կապակցությամբ։
Եվրոպական միության պաշտոնական կայքում դեկտեմբերի 09-ին հրապարակված տեղեկատվության համաձայն՝ Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն ենթարկվել է խիստ քննության՝ անվտանգության վերահսկողության նվազման նշանների պատճառով։
Հարցը չափազանց կարևոր է, քանի որ նման հանգամանքներն իջեցնում են մեր երկրի վարկանիշը, ինչն իր հետ բերում է նաև զբոսաշրջության նվազեցում։
Ավելին, քաղաքացիական ավիացիայում անվտանգության վերահսկողության նվազումն ընդհանուր անվտանգության խնդիր է, և հետևանքները կարող են վերաբերել յուրաքանչյուր քաղաքացու
Ըստ այդմ՝ Տիկին Ռևազյանից խնդրել եմ բացատրություն, թե՝
•  ինչ փաստերի կապակցությամբ է որոշվել, որ ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեում կան անվտանգության վերահսկողության նվազման նշաններ,

“A while ago, I addressed a letter to Chair of the Civil Aviation Committee of Armenia Tatevik Revazian regarding the following:
According to the information released on the official website of the European Union on December 9, the Armenian Civil Aviation Committee has been put under heightened scrutiny because of signs of a decrease in safety oversight.
This is an extremely important issue since this decreases the country’s reputation, which will reduce the number of tourists.
Moreover, the decrease in safety oversight is generally a security issue, and the consequences may concern every citizen.
Based on this, I have asked Tatevik Revazian an explanation regarding the following:
- what were the facts based on which it was decided that there are signs of decrease in safety oversight within the Civil Aviation Committee of Armenia?