ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը արձագանքել է ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի հայտարարությանը: Նշենք, որ երեկ նախկին պատգամավորը աղմկահարույց հայտարարություն էր արել, որ Անդրանիկ Քոչարյանը փոխանցել է, որ ինքը լքի երկիրը, որովհետեւ Նիկոլ Փաշինյանը հրաման է տվել, որ իրեն «բռնեն»:
«Ռուբեն Հայրապետյան, նախկին ընկերներն այլևս ընդհանուր ընկերներ չեն կարող ունենալ: Դուք ձեր շրջապատն ու ընկերներին ընտրել եք դեռևս 2008-ի մարտի 1-ից հետո և շարունակաբար հանդես եք եկել այդ շրջապատի շահերի սպասարկուի դերակատարմամբ: Այս դեպքը ևս բացառություն չէ. հերթական անգամ «սիրելի ընկերներին» հաճոյանալով` փորձում եք ձեզ անվերապահորեն ծառայություններ մատուցող լրատվականներով տարածել դատարկ կեղծիքներ:
Հավանաբար ձեր զառանցանքների պատճառն այն է, որ ոստիկանությունը ձեր բնակարան չափից դուրս «շնորհքով է ներխուժել»` չնայած դուք վաղուց ի վեր այդ մեծահոգությանը արժանի չեք, հակառակ դեպքում հիմա որևէ հնարավորություն չէիք ունենա դատարկաբանելու:
Դուք, մշտապես ձեր անձնական շահի թելադրանքով ջանք չեք խնայել «ընկերություն» առաջարկելու տվյալ պահի իշխանություններին:
Ասեմ ավելին, նախաքննության ընթացքում դեռ առիթ կունենաք ասելու, թե ով է այդ «ընդհանուր ընկերը», որ ձեզ նման բան է «փոխանցել», դա էլ այն դեպքում, երբ չխախտելով գործի ընթացակարգը, ձեզ ինչ-որ բանում նախազգուշացնել կարող է միայն գործի վարույթը իրականացնող մարմինը:
Այնպես որ հանգիստ նստեք ձեր տեղը և հնարավորության դեպքում վերընթերցեք ժամանակին ձեր և Սերժ Սարգսյանի փոխհարաբերությունների վերաբերյալ գրված հոդվածները, իսկ ես ձեզ վստահեցնում եմ` հետագայում դուք անսահմանափակ ժամանակ կունենաք արժեքավոր ընթերցանությամբ զբաղվելու:

Рубен Айрапетян, бывшие друзья отныне не могут иметь общих друзей. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат от правящего блока «Мой шаг» Андраник Кочарян, комментируя вчерашнее скандальное заявление бывшего депутата, экс-главы Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, о том, что бывший его друг Андраник Кочарян  через одного из товарищей передал о том, чтоб тот покинул Армению, потому что Никол приказал поймать последнего.
«Вы выбрали свое окружение и друзей еще после 1 марта 2008 года и постоянно выступали в роли обслуги интересов этого окружения. И этот случай не исключение: в очередной раз, угождая «любимым друзьям», вы пытаетесь распространять пустую ложь через средства массовой информации, предоставляющие вам безоговорочные услуги.
Вероятно, причина вашего бреда в том, что Полиция «чересчур культурно вторглась в ваш дом», хотя вы этого и не достойны, иначе сейчас не имели бы никакой возможности заниматься пустословием. Вы всегда, исходя из личных интересов, не жалели усилий для того, чтобы предложить «дружбу» властям данного момента.
Скажу больше, во время следствия у вас еще будет повод для того, чтобы сказать, кто этот «общий друг», который «передал» вам такую информацию. Так что спокойно сидите на своем месте и по возможности изучите статьи, написанные о взаимоотношениях между вами и Сержем Саргсяном. Я вас уверяю, что в дальнейшем у вас будет ограниченное время для ценного чтения.