Այս տարի տնտեսումների հաշվին շուրջ 1 մլրդ դրամ հավելյալ հատկացվել է ռազմաարդյունաբերական համալիրին նոր մշակումներ, նոր նախագծեր մշակելու նկատակով, եւ այդ գումարն արդեն իրացրել ենք: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, իր տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ նշեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
Նրա խոսքով, 2020-ին արդեն հայտարարել են, որ կրկնապատկվելու է ռազմաարդյունաբերական համալիրին հատկացվող գումարների չափը:
«Երեք ռազմավարություններ են մշակվել՝ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության զարգացման, թթվայնացման եւ ռազմաարդյունաբերական համալիրի զարգացման, որոնք արդեն հանրային քննարկման են դրված:

В этом году за счет экономии средств был выделен дополнительный примерно 1 млрд. драмов на разработку новых проектов военно-промышленного комплекса, и эта сумма уже реализована. Об этом заявил на встрече с журналистами 18 декабря министр высокотехнологической промышленности Армении Акоп Аршакян.
По его словам, в 2020 году размер средств, выделяемых военно-промышленному комплексу, удвоится. «Разработаны  стратегии развития высокотехнологической промышленности, процесса оцифровки военно-промышленного комплекса, которые уже представлены на общественное обсуждение», - добавил Аршакян.