Անվտանգության ծառայությունները կալանավորել են Սաուդյան Արաբիայի ամենահետախուզվող ահաբեկիչներից մեկին՝ հաղորդում է CBS հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տեղական լրատվամիջոցներին:
Ֆարիս Ահմեդ Ջաման ալ-Շաուիլ ալ-Զահրանին կալանավորվել է հինգշաբթի երեկոյան՝ մեկ այլ անձի հետ միասին, որի անունը դեռեւս գաղտնի է պահվում՝ հայտարարել է թագավորության ՆԳՆ-ն:
Սաուդյան լրատվամիջոցներից մեկը հաղորդել է, որ ալ-Զահրանիին ոստիկանությունը կալանավորել է Աբհա քաղաքում, որը պետության մայրաքաղաք Էր Ռիադից գտնվում է մոտ 800 կմ հեռավորության վրա:
Նշվում է, որ 4 շաբաթ առաջ ալ-Զահրանին համացանցում պարծեցել էր, թե իրեն հաջողվում է թաքնվել ոստիկանությունից:
Ոստիկանությունից, սակայն, հայտնել են, որ իրենց հաջողվել է արագ բռնել ահաբեկչին, եւ նա չի կարողացել իրենց դեմ զենք կիրառել:

Службы безопасности арестовали  одного из самых разыскиваемых террористов Саудовской Аравии, сообщает телеканал CBS  со ссылкой на местные СМИ.
Фарис Ахмед Джамаан аль-Шауил аль-Захрани был арестован в четверг вечером вместе с еще одним лицом, имя которого на данном этапе пока держится в тайне, заявил глава МВД королевства.
Одно из саудовских СМИ сообщило о том, что аль-Захрани был задержан полицией в городе Абха, расположенном примерно в 800 км от столицы государства – Эр-Рияда.
Отмечается, что 4 недели назад аль-Захрани хвастался в Интернете тем, что ему удается скрываться от полиции.
При этом в полиции сообщили, что им удалось быстро поймать террориста, и он не сумел применить против них оружие.