Հայաստանին մտահոգում է հարեւան տարածաշրջանում կայունության խախտումը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով Մերձավոր Արեւելքի իրավիճակի եւ Իրանի շուրջ լարվածության մասին հարցին:
Նախարարը նշեց, որ գործընկերների հետ աշխատանքը շարունակվում է, եւ իրավիճակը մտահոգություն է առաջացնում, քանի որ կապված է մեր անմիջական գործընկերների միջեւ տարաձայնությունների հետ: Նրա խոսքով՝ անվտանգության համակարգը գործում է համակարգված, որպեսզի պատրաստ լինի:
«Աշխատում ենք բոլոր գործընկերների հետ, հեռախոսազրույցներ են անցկացնում, դիվանագիտական կորպուսն աշխատում է: Հուսով ենք, որ կհաջողվի կարգավորել իրավիճակը միայն խաղաղ բանակցությունների ճանապարհով՝ խուսափելով բացասական զարգացումներից»,- նշեց Մնացականյանը:

Armenia is concerned about the violation of stability in its neighboring region. This is what Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan told reporters today as he responded to a question about the state of affairs in the Middle East and the tension concerning Iran.
The minister stated that he continues to work with his counterparts and that the situation is troubling since it is linked to disagreements with Armenia’s direct partners. According to him, Armenia’s security system is operating in a coordinated manner so that it will be ready.
“We are working with all partners and holding phone talks. The diplomatic corps is also operating. We hope to solve the situation only through peaceful negotiations and avoid negative developments,” Mnatsakanyan stated.