Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ հունվարի 17-ին,  ընդունել է հայ ականավոր աստղաֆիզիկոս, գիտության ու արվեստի միջազգային STARMUS (Stars and Music) փառատոնի հեղինակ և հիմնական կազմակերպիչ Գարիկ Իսրայելյանին:
Ողջունելով անվանի աստղաֆիզիկոսին՝ վարչապետը տպավորիչ է որակել նրա գիտական գործունեությունը և հույս հայտնել, որ նա իր հարուստ փորձով և կառավարության հետ համատեղ նախագծերի կյանքի կոչմամբ կնպաստի Հայաստանում գիտության զարգացմանը:
Գարիկ Իսրայելյանը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին բարձր գնահատականի համար և պատրաստակամություն հայտնել՝ ակտիվ ներգրավվել մեր երկրում գիտության մասսայականացմանը միտված համատեղ նախաձեռնություններում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում այս տարի նախատեսվող STARMUS 6-րդ փառատոնի շուրջ, որի նպատակը երաժշտության, արվեստի միջոցով երիտասարդների համար գիտությամբ զբաղվելը գրավիչ դարձնելն է: Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստ է հնարավորինս օժանդակել փառատոնի հավուր պատշաճի և բարձր մակարդակով անցկացմանը:
Նշենք, որ STARMUS փառատոնը միավորում է աշխարհահռչակ գիտնականների, տիեզերագնացների, երաժիշտների, Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրների: Գարիկ Իսրայելյանը Կանարյան կղզիների Աստղաֆիզիկայի ինստիտուտի աստղաֆիզիկոս է:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan today received prominent Armenian astrophysicist, founder and main organizer of STARMUS (Stars and Music) Festival Garik Israelian.
Greeting the renowned astrophysicist, the Prime Minister viewed his work in science as impressive and voiced hope that he will contribute to the development of science in Armenia with his vast experience and implementation of joint projects with the Armenian government.
Garik Israelian thanked Nikol Pashinyan for the high appreciation and expressed willingness to become actively engaged in the joint initiatives aimed at popularizing science in Armenia.
The interlocutors exchanged views on the 6th STARMUS Festival to be held in Armenia this year, and the Prime Minister stated that the Armenian government is ready to do its best to assist in the efforts to hold the festival properly and at a high level.