Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ հունվարի 17-ին,  ընդունել է հայ ականավոր աստղաֆիզիկոս, գիտության ու արվեստի միջազգային STARMUS (Stars and Music) փառատոնի հեղինակ և հիմնական կազմակերպիչ Գարիկ Իսրայելյանին:
Ողջունելով անվանի աստղաֆիզիկոսին՝ վարչապետը տպավորիչ է որակել նրա գիտական գործունեությունը և հույս հայտնել, որ նա իր հարուստ փորձով և կառավարության հետ համատեղ նախագծերի կյանքի կոչմամբ կնպաստի Հայաստանում գիտության զարգացմանը:
Գարիկ Իսրայելյանը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին բարձր գնահատականի համար և պատրաստակամություն հայտնել՝ ակտիվ ներգրավվել մեր երկրում գիտության մասսայականացմանը միտված համատեղ նախաձեռնություններում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում այս տարի նախատեսվող STARMUS 6-րդ փառատոնի շուրջ, որի նպատակը երաժշտության, արվեստի միջոցով երիտասարդների համար գիտությամբ զբաղվելը գրավիչ դարձնելն է: Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստ է հնարավորինս օժանդակել փառատոնի հավուր պատշաճի և բարձր մակարդակով անցկացմանը:
Նշենք, որ STARMUS փառատոնը միավորում է աշխարհահռչակ գիտնականների, տիեզերագնացների, երաժիշտների, Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրների: Գարիկ Իսրայելյանը Կանարյան կղզիների Աստղաֆիզիկայի ինստիտուտի աստղաֆիզիկոս է:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 17 января принял известного армянского астрофизика, автора и главного организатора международного фестиваля науки и искусств STARMUS (Stars and Music) Гарика Исраеляна. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
Приветствуя известного астрофизика, премьер-министр назвал впечатляющей его научную деятельность и выразил надежду, что своим богатым опытом и посредством реализации совместных с правительством проектов он внесет вклад в развитие науки в Армении.
Гарик Исраелян поблагодарил Никола Пашиняна за высокую оценку и выразил готовность активно участвовать в совместных инициативах, направленных на популяризацию науки в Армении.
Собеседники обменялись мнениями о предстоящем 6-м фестивале STARMUS в Армении, целью которого является повышение интереса молодежи к науке через музыку и искусство. Премьер-министр отметил, что Правительство готово оказать максимальную поддержку в деле проведения фестиваля на должном уровне и высоком качестве.