Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գրառում է կատարել առ այն, որ ՀՀ առեւտրային բանկերից մեկը 6.5%-ով 300 մլն է ներգրավել. սա սա վերագրել է իշխանության հաջողություններին եւ այդ 300 մլն-ը ներդրում դիտարկել։  Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
«Ճիշտն ասած մտադիր չեմ քաղաքատնտեսական բացատրություններ տալ։ Պարզապես զարմացած եմ։ Արդյոք նա տեղյա՞կ է բացասական տոկոսադրույքների մասին, արդյոք տեղեկացվա՞ծ է թե վերջին 2-3 տարիներին տոկոսադրույքների ինչ հսկայական անկում կա վարկային ռեսուրսների շուկայում, արդյոք գիտի՞, որ Արեւմուտքի չաճող տնտեսության հիմնական լծակը մնացել է փող տպելը, արդյոք գիտի՞ բացասական տոկոսադրույքների մասին, արդյոք գիտի՞, որ 0-1 տոկոսով եվրովարկերը ամնատարածվածն են, արդյոք տեղյա՞կ է, որ Արեւմուտքում որոշ կարճաժամկետ արժեթղթերն ավելի թանկ են, քան երկարաժամկետները, արդյոք հասկանո՞ւմ է, որ նման միջոցառումները հարաբերականորեն արժեւորելու են դրամը եւ արդյոք ընկալում է, որ այդ սովորական բանկային միջոցառումը ներդրման հետ կապ չունի։
Ի վերջո, արդյոք նա տեղյա՞կ է, որ 7 ամիս առաջ վրացական TBC-ը այդ նույն միջոցները տեղաբաշխել է 5.75%-ով, իսկ 2014-ին Լոնդոնի բորսայում IPO է արել տեղաբաշխելով 640 մլն (այ սա ներդրում էր)։
p.s. Ասածս նպատակ չունի նսեմացնելու բանկին։ Դա լուրջ եւ հաջող քայլ է (անկեղծ շնորհավորում եմ) մոտենալու վրացիների ֆինանսական ձեռներեցությանը»:

Премьер-министр Никол Пашинян сделал запись о том, что один из коммерческих банков Армении привлек 300 млн. по 6,5%. Он это назвал успехом властей, рассмотрев эти самые 300 млн. как инвестицию. Об этом написал на своей странице в Facebook экс-глава Правительства Армении Грант Багратян.
Он, в частности, отметил: «Честно говоря, не собираюсь давать политико-экономические объяснения. Я просто удивлен. Знает ли он об отрицательных процентных ставках? В курсе ли того, какое огромное падение процентных ставок произошло на рынке кредитных ресурсов за последние 2-3 года? В курсе ли того, что основным рычагом не растущей экономики Запада является печать денег? В курсе ли того, что еврокредиты в 0-1% являются самыми распространенными? В курсе ли того, что некоторые краткосрочные ценные бумаги на Западе дороже долгосрочных? Понимает ли, что подобные мероприятия относительно укрепят драм и что это обычное банковское мероприятие не имеет ничего общего с инвестицией? В конце концов, знает ли он, что 7 месяцев назад грузинский TBC распределил эти же средства по 5,75%, а в 2014 году на Лондонской бирже сделал IPO, распределив 640 млн. (вот это было инвестицией)? P.S. Сказанное не преследует цель унизить банк. Это серьезный и успешный шаг (искренне поздравляю) на пути приближения к финансовому предпринимательству грузин».