Երեւանում, հունվարիի 24-ին, գողության դեպք է տեղի ունեցել. ժամը 11։30-ի սահմաններում ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հունվարի 19-ի ժամը 03։20-ից մինչեւ հունվարի 23-ի ժամը 10։00-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը կամ անձինք տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ կոտրել են Գյուլբենկյան փողոցի շենքերից մեկի պատշգամբի ճաղավանդակը, մտել տուն եւ բնակարանից հափշտակել ոսկյա եւ բրենդային կանացի ժամացույցներ, ոսկյա զարդեր եւ գումար։
Shamshyan.com-ի  հաղորդմամբ, փաստի առթիվ Արաբկիրի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ նշված բնակարանը պատկանում է ՀՀ Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարի տեղակալ Արեւիկ Անափիոսյանին։

В Ереване ограбили квартиру заместителя министра образования, науки, культуры и спорта Армении Аревик Анапиосян.
В центр оперативного управления Полиции города Ереван в 11։30 поступило сообщение о том, что в период с 03։20 часов 19 января по 10:00 часов 23 января неизвестный (или неизвестные) при помощи технических средств взломал решетку балкона одной из квартир здания, расположенного по улице Гюльбенкяна, откуда унес золотые украшения, деньги, золотые и брендовые женские часы. Как сообщает Shamshyan.com, по данному факту подготавливаются материалы.