Ներկայումս գոյություն չունեցող բրիտանական Թագավորական Ռազմաօդային ուժերի ստորաբաժանման հաշվետվությունները ՉԹՕ-ի մասին կհրապարակվեն Համացանցում, հաղորդում է PA-ն:
RAF-ը որոշում է կայացրել 2009 թվականին ՉԹՕ-ի իր ստորաբաժանումը վերացնելու մասին, այն բանից հետո, երբ եզրակացրել էր, որ ավելի քան 50 տարի առաջ ստացված հաշվետվություններից եւ ոչ մեկում նշված չէր պոտենցիալ սպառնալիքի որեւէ ապացույց:
Սակայն RAF-ի վերջին հաշվետվությունները կհրապարակվեն Համացանցում:
Ռազմաօդային ուժերի ներկայացուցիչը հայտարարել էր, որ «որոշվել է հրապարակել այդ փաստաթղթերը, քան շարունակել ուղարկել դրանք Ազգային արխիվ, եւ այդ պատճառով նրանք ցանկանում են տեղադրել դրանք gov.uk հատուկ վեբկայքում»:
Ներկայումս իրականացվում է փաստաթղթերի ձեւակերպման գործընթացը, որոնք պետք է հրապարակվեն 2020 թվականի առաջին եռամսյակում: «Պաշտպանության նախարարությունը չունի կարծիք այլմոլորակային կյանքի գոյության մասին եւ չի հետաքննում ՉԹՕ-ի մասին հաղորդագրությունները»,-նշել է գործակալության զրուցակիցը:

Отчеты, ныне несуществующего подразделения британских Королевских ВВС,  об НЛО будут обнародованы в Интернете, сообщает PA.
RAF принял решение о ликвидации своего подразделения НЛО в 2009 году, после того как пришел к выводу, что за более чем 50 лет ни в одном из полученных отчетов не было раскрыто никаких доказательств потенциальной угрозы.
Ранее отчеты этого отдела передавались в Национальный архив и  первоначально классифицировались до публикации через определенное количество лет.
Однако самые последние отчеты RAF, будут размещены в Интернете.
Заявления о предполагаемых наблюдениях НЛО, теперь направляются в местную полицию.
Представитель ВВС заявил, что «было решено, что лучше опубликовать эти записи, чем продолжать отправку документов в Национальный архив, и поэтому они хотят разместить их на специальной веб-странице gov.uk».
В настоящее время проводится процесс оформления документов, которые будут опубликованы , в первом квартале 2020 года.  «Министерство обороны не имеет мнения о существовании внеземной жизни и не расследует сообщения об НЛО», - отметил собеседник агентства.