Շոկի մեջ եմ գրիչի գինն իմանալով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Փաստորեն ՍԴ նախագահի պաշտոնին կեղծիքի միջոցով տիրացած անձը թանկարժեք ընծա է մատուցել երկրի նորանշանակ վարչապետին՝ այդ պրոցեսը համեմելով «իջեւանցու փեսա» լինելու նուրբ ակնարկներով։
Կլանային կառավարման ավանդույթներ ունեցող երկրում սա կարեւոր նրբություն է։ Ի՞նչ է սա, եթե ոչ սեփական ծառայությունների մատուցման առաջարկ, պաշտոնը պահպանելու դիմաց։
Իսկ հիբրիդային հեղաշրջման մասնակիցները արդեն հրապարակային դրսեւորվում են։ Բայց ինչպես ասել եմ, բոլոր դավադրությունների ողնաշարը ջարդված է։
Դուխով, ժողովուրդ ջան։ Զբաղվում ենք տնտեսական հեղափոխությանը նոր տեմպ հաղորդելով։ Մնացած հարցերը հընթացս եւ ձեռքի հետ կլուծենք»,-նշել է նա։

I'm shocked to know the price of the pen. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan noted this on Facebook, referring to the pen which Constitutional Court (CC) president Hrayr Tovmasyan had given him.
"In fact, the person who has taken hold of the post of CC President through fraud has given a precious gift to the newly appointed Prime Minister of the country," he added, in particular. “What is this, if not the offer of one's own service, in exchange for keeping the post?
And the participants of the hybrid coup are already manifesting themselves publicly. But as I said, the backbone of all the conspiracies is broken.
We are engaged in bringing a new impetus to the economic revolution. We will solve the remaining issues over the course and in the meantime."